10 atrakcji nieopodal hotelu Ibis Warszawa Ostrobramska

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Decydując się na pobyt w hotelu poza ścisłym centrum Warszawa nie jesteśmy skazani na nudę czy czasochłonne podróże. Za przykład może posłużyć ibis Warszawa Ostrobramska, dla którego wybraliśmy 10 ciekawych miejsc, dostępnych w odległości krótkiego spaceru.

Poniżej prezentujemy obiekty:

  1. Promenada – Centrum Handlowe oferujące szeroki zakres usług i możliwości rozrywki. Do dyspozycji podróżnych są m.in.: kino, lokale gastronomiczne, wielobranżowe sklepy, fryzjerzy i wiele innych użytecznych świadczeń.
  2. Czworaki Huty Szkła „Gocławek” – tajemnicze budynki, które pełniły funkcję domów pracowników huty.
  3. Murowanka – niewielki budynek z czerwonej cegły. Powstał w 1903 r. i służył jako szkoła. Przed placówką ustawiono pomnik poświęcony Józefowi Piłsudskiemu.
  4. Cmentarz-pomnik w Wawrze – symboliczna nekropolia, upamiętniająca Zbrodnię w Wawrze z 1939 r.
  5. Park imienia pułkownika Jana Szypowskiego „Leśnika” – na tych terenach zielonych znajdziemy Dworek Grochowski, duży wybieg dla psów, ogród jordanowski oraz plac zabaw dla najmłodszych.
  6. Plac Szembeka – urokliwy i odnowiony zakątek Warszawy z podświetlanymi fontannami. W okolicy jest kościół Najczystszego Serca Maryi
  7. Park znicza – jego główną atrakcją jest fontanna o kształcie talerza, wyposażona w 20 dyszy. Tryskającą wodę podświetlają wszystkie kolory tęczy. W parku nie brakuje też miejsc dla dzieci.
  8. Pomnik Niezależnego Kota Cyryla – rzeźba odsłonięta przez Olgę Bończyk wyraża szacunek dla zwierząt, również tych bezdomnych.
  9. Most Siekierkowski – podwieszana konstrukcja, przystosowana też do potrzeb pieszych i rowerzystów. Długi na 500 metrów most łączy Mokotów z Pragą Południe.
  10. Park nad Balatonem – na prawie 7 hektarach zlokalizowano nie tylko zbiornik wodny, ale i place zabaw, tarasy, pomosty dla wędkarzy czy boisko do siatkówki plażowej.

Jak widać ciekawostek jest sporo. A to tylko wybrane atrakcje. Osoby, które chcą bliżej poznać ofertę hotelu Ibis Warszawa Ostrobramska zachęcamy do zaglądnięcia na stronę http://www.accorhotels.com/pl/hotel-3129-ibis-warszawa-ostrobramska/index.shtml. Pod wspomnianym adresem można sprawdzić standard poszczególnych pokoi oraz ich obłożenie, a także dokonać szybkiej rezerwacji.

Aby dowiedzieć się więcej o hotelach grupy ACCOR w Warszawie wejdź na : Hotele Warszawa – http://www.accorhotels.com/hotel-directory/pl/europa/polska/warszawa/hotel-warszawa.htm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *