Agroturystyka na wysokim poziomie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jeśli rozmawiamy z kimś na temat wczasów w gospodarstwach agroturystycznych z reguły nasz rozmówca ma o tym mylne spostrzeżenia. Wydaje się dla niego, że jeśli cena jest niska otrzymamy kiepskie pokoje, mało ciekawą okolice i brak atrakcji. Okazuje się jednak, że obecny obraz gospodarstw agroturystycznych to świetna alternatywa dla drogich wycieczek krajowych i zagranicznych.

Co otrzymujemy? Przyjrzyjmy się ofercie gospodarstwa agroturystycznego konstantow.pl oddalonego o 30 kilometrów od Warszawy. Cena noclegu nie jest wysoka w porównaniu do standardowych noclegów, w zależności od sezonu i wybranego pokoju waha się od 45 do 65zł za osobę. Gospodarze dbają również o żołądek gości oferując możliwość wykupienia wyżywienia. Oczywiście nie dostaniemy tu sushi czy kebaba, ale pyszne, staropolskie dania, które współgrają z magią gospodarstwa agroturystycznego. Wszystko jest zdrowe i naturalne, dlatego turyści tak chętnie korzystają z miejscowego jedzenia – nie dostaniemy tego w mieście. Okazuje się, że wędliny czy mleko mają zupełnie inny smak.

Takie gospodarstwo agroturystyczne zapewnia wiele atrakcji dla całych rodzin. Dla najmłodszych znajdują się tu plac zabaw, piaskownica, huśtawki oraz sprzęt sportowy. Bardzo dobre jest również to, że można się tu wiele nauczyć, nie tylko o samych zwierzętach, ale również o uprawie ziemi. Czy jest coś lepszego niż nauka przez uczestniczenie w żniwach, sadzeniu lub zbieraniu ziemniaków, pielęgnacji krzewów? Dzieci znajdą tu masę zabawy.

Okazuje się, że na nasze wyjazdy, czy to weekendowe czy dłuższe pobyty szukamy spokojnych miejsc, w których możemy odetchnąć, poczuć się naprawdę dobrze, uciec od zgiełku, który otacza nas na co dzień w wielkich aglomeracjach. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, ognisko ze znajomymi, przejażdżki konne, możliwość poznania maszyn i urządzeń rolniczych.

Wiele osób szuka również kontaktu z naturą, jedynie to pozwala się odpowiednio wyciszyć po ciężkim tygodniu w pracy, gospodarstwa agroturystyczne to alternatywny sposób na odpoczynek, ale jak widać sposób ten staje się coraz bardziej popularny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *