Air Italy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Air Italy to jeden z tanich przewoźników lotniczych. Ta włoska firma mająca swoją główną siedzibę w Mediolanie oferuje przede wszystkim loty czarterowe. Jej historia sięga połowy lat 90-tych ubiegłego stulecia – wtedy to właśnie została powołana do życia. Okazało się jednak, że nie poradziła sobie z konkurencją.

Na jej bazie uruchomiona została firma działająca pod znaną obecnie nazwą – miało to miejsce w 2005 r. Od tego czasu przewoźnik systematycznie rozwija swą działalność, chociaż oczywiście w dobie silnej i prężnej konkurencji nie jest to prostą sprawą. Stawia co prawda na loty czarterowe, ale stara się również poszerzać propozycje w zakresie lotów pasażerskich. Do grupy Air Italy należały m. in. linie Air Poland. Funkcjonowały one w okresie od 2007 r. do 2012 r., kiedy to ogłosiły bankructwo. Linie Air Italy obsługują wiele portów nie tylko na terenie Europy, ale też m. in w krajach afrykańskich. Bazowymi portami są zaś lotniska Mediolan-Malpensa oraz port lotniczy w Weronie.

5 thoughts on “Air Italy

 • 19 sierpnia 2013 at 16:39
  Permalink

  Z tymi liniami miałam sposobność lecieć ze dwa lata temu do Turcji. Nie powiem, by było na co narzekać. Nie znam się na samolotach i nie jestem w tej dziedzinie żadnym ekspertem, ale samolot był czysty i bardzo wygodny. Lot generalnie upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze, co dobrze wspominam. Piloci byli świetni, podobnie zresztą jak i obsługa. Mogę zatem powiedzieć, że latanie tanimi liniami nie jest wcale złe, najważniejsze jest to, że nie przepłaca się za bilety.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 16:39
  Permalink

  Bardzo dobrze wspominam podróż z tymi liniami, to był lot Warszawa – Teneryfa. Ponieważ lecieliśmy w nocy, trochę strachu było, wiadomo, ale obeszło się bez jakichkolwiek przykrych niespodzianek. Świetni piloci – tak poprowadzili samolot, że nie były odczuwalne jakiekolwiek turbulencje. Pomimo silnego wiatru, wylądowali wręcz idealnie. Dodam jeszcze, że obyło się bez opóźnień. Stewardessy były bardzo uprzejme i uśmiechnięte, a siedzenia w samolocie wygodne.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 16:40
  Permalink

  Latam całkiem sporo, głównie z tanimi przewoźnikami, chociaż i z linii pasażerskich też od czasu do czasu zdarza mi się korzystać. Niemniej jednak wielu tanich przewoźników nie odbiega poziomem od tradycyjnych firm, a różnice w cenach biletów są kolosalne. Tak też jest i z Air Italy – często bywam we Włoszech i z nimi latam, przewoźnik jest jak najbardziej w porządku i nawet jak bym chciał się o coś przyczepić, to nie mam o co. Jak ktoś będzie miał sposobność, to niech śmiało korzysta.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 16:41
  Permalink

  Kilka razy zdarzyło mi się z tymi liniami latać, podobnie jak i z innymi tanimi liniami, tak więc czasem ciężko mi pojąć zasadność zarzutów kierowanych pod adresem tego typu przewoźników. Ludzie, jak chcecie nie wiadomo czego to albo latajcie z tradycyjnymi, drogimi liniami, albo kupcie sobie swój samolot. Z usług Air Italy byłem bardzo zadowolony, uważam, że to jedne z najlepszych linii z jakimi kiedykolwiek latałem, więc ode mnie zdecydowanie pozytyw.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 16:41
  Permalink

  Loty z Air Italy to jedne z najlepszych moich lotów. Z usług tego przewoźnika korzystałam dwukrotnie. Za każdym razem samoloty były po prostu rewelacyjne, bardzo wygodne. Do tego całkiem niezły catering i bardzo miłe panie stewardessy. Były bardzo pomocne. Nie zdarzyły mi się te opóźnienia, co zdecydowanie było na wielki plus. Nie latam generalnie dużo, więc nie mam jakiejś specjalnej skali porównawczej, najważniejsze jest jednak to, że byłam naprawdę bardzo zadowolona.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *