Alkohole w Egipcie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Egipt to kraj islamski, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami, jeśli chodzi o sprzedaż oraz spożywanie alkoholu. Picie mocnych alkoholi w miejscach publicznych jest zakazane. Nie oznacza to jednak wcale, iż branża alkoholowa w Egipcie w ogóle nie działa.

Chcąc kupić w Egipcie alkohol, można się natknąć na wiele trudności. W sklepach tego rodzaju produkty są raczej niedostępne, ponieważ ich sprzedaży zabrania islam, aczkolwiek jedyną ich legalną drogą dystrybucji w zakresie sprzedaży detalicznej są sieci specjalistyczne – Drinkie’s oraz Cheers. Alkohol nabyć można w barach, klubach, hotelach oraz w restauracjach – czyli w takich miejscach, które są odwiedzane przez turystów. W rachubę wchodzi konsumpcja na miejscu, ale można spytać kelnera czy jest taka opcja, by sprzedał alkohol na wynos. Jeśli kogoś interesują mocniejsze, importowane trunki, musi brać pod uwagę zakupy w sklepie wolnocłowym – najlepiej dokonać ich na lotnisku.

Najpopularniejszym w Egipcie alkoholem jest lokalne piwo. Dostępne są dwie jego marki, a mianowicie Sakkara oraz Stella. Te pierwsze jest nieco mocniejsze i występuje w następujących wersjach: Sakkara Gold, Sakkara King oraz Sakkara Red. Chętni mogą siegnąć również po bezalkoholowe piwo Birrel. Warto w tym momencie dodać, iż tradycje warzenia piwa w Egipcie sięgają jeszcze starożytnych czasów.

W Egipcie można także skosztować lokalnych win. Te najlepsze powstają w okolicach Aleksandrii. Spośród najbardziej znanych odmian wymienić można takie jak: Omar Khayyam, Cru des Ptolemes, Rouge des Pharoahs.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *