Jak znaleźć tani bilet lotniczy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Chcąc podróżować musimy liczyć się z pewnymi wydatkami. To bardzo często jest powód dla którego rezygnujemy z naszych podróży. Bez potrzeby. Możemy podróżować i przy tym nie wydać majątku. Wystarczy skorzystać z promocji lotniczych lub z tanich linii lotniczych.

Nie raz usłyszeliśmy o tym, że ktoś poleciał do Londynu za 20zł. Takie historie były dla nas mało wiarygodne. Zastanawialiśmy się na pewno, jak to możliwe, że ktoś może polecieć w jakieś fajne miejsce za parę złotych? Jest to możliwe, co więcej my także możemy w ten sposób podróżować.

Kiedy szukać tanich biletów?

Przed szukaniem taniego biletu lotniczego powinniśmy się zastanowić, kiedy ta podróż miałaby się odbyć. To jest jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na cenę biletu. Przede wszystkim powinniśmy unikać terminów sezonowych. Chodzi tu o przerwy świąteczne, wakacje, a także ferie zimowe. Jeśli chcemy polecieć do Austrii na narty w styczniu, to niestety nie znajdziemy taniego biletu. Długie weekendy także odpadają, ponieważ wtedy jest najwięcej chętnych na podróżowanie i ceny biletów lotniczych mogą jeszcze wzrosnąć. Dlatego warto kupować bilety wtedy, gdy jest małe natężenie podróży. Prościej mówiąc poza sezonem, gdy nie ma chętnych na loty samolotami. W ten sposób możemy zdobyć tani bilet lotniczy. Kiedy najlepiej podróżować? Według specjalistów najtańsze bilety możemy dostać jesienią, między październikiem, a listopadem, wiosną najpóźniej w kwietniu, i w środku tygodnia. To są momenty, gdy bilety są tanie.

Gdzie podróżować?

Jeśli wybierzemy kierunek podróży taki, gdzie można polecieć w celach służbowych, to z pewnością zapłacimy mniej, niż za miejsce typowo turystyczne. Tani bilet lotniczy dostaniemy do Oslo lub Sztokholmu, natomiast dużo więcej zapłacimy za bilet do Hiszpanii, Czy Chorwacji, ponieważ to są miejsca typowo turystyczne. Kupno biletu do Hiszpanii przeważnie łączy się z urlopem, a bilet do Oslo już się nie kojarzy z wakacjami. Takie miejsca oprócz tanich biletów lotniczych mają jeszcze jedną zaletę, nie ma tam tłumów. Bardzo często przy wyborze miejsca sprawdzamy ile osób tam lata. Mało kto lubi tłumy, a Oslo należy do miejsc, w których ich nie ma.

Gdzie znajdziemy tani bilet lotniczy

Gdy już zdecydujemy się, kiedy i gdzie chcemy polecieć, to zostanie nam znalezienie taniego biletu lotniczego. Gdzie możemy znaleźć taki bilet? Na pewno nie na lotnisku, chociaż też może się zdarzyć, że na lotnisku kupimy taniej bilet, ale to są wyjątkowe sytuacje i nie zawsze takie okazje są dostępne dla wybranej przez nas lokalizacji. Dlatego wcześniej warto sprawdzić porównywarki internetowe np. mojeloty.pl, a następnie cenniki u przewoźników. W ten sposób mamy możliwość sprawdzenia kilku ofert w różnych liniach lotniczych, a potem porównać cenę u pośrednika z tą u przewoźnika i kupić taniej bilet lotniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *