Co warto zobaczyć w Meksyku?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Meksyk to kraj leżący w Ameryce Północnej. Jedną z najbardziej dochodowych gałęzi gospodarczych i jednocześnie dziedziną o niezwykle dynamicznym tempie rozwoju jest tutaj turystyka. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się takie kurorty wypoczynkowe jak m. in. Acapulco, Cozumel, Cabo San Lucas czy Puerto Vallarta. Zagranicznych gości Meksyk przyciąga ze względu na swoje zróżnicowanie kulturowe, wspaniałe krajobrazy oraz bogactwo zabytków. Na liście dziedzictwa światowego UNESCO figuruje wiele meksykańskich obiektów – np. miasta Chichen Itza, Teotihuacan, Palenqué czy Guanajuato. Wyprawy w te strony świata są organizowane przez wiele biur podróży.

Znane miasta meksykańskie

Lista miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu w Meksyku jest bardzo długa, dlatego też warto poświęcić kilka słów tym najważniejszym. Chichen Itza – jeden z nowych siedmiu cudów świata – to dawne miasto Majów. Intensywne prace wykopaliskowe zaczęto tu prowadzić w latach 20-tych XX w., co pozwoliło na odkrycie licznych zabytków. Teotihuacan było kiedyś stolicą prekolumbijskiego imperium, a najsłynniejszym zabytkiem jaki się tu znajduje jest Piramida Słońca (na wysokość liczy 70 m i jest trzecim co wielkości tego typu obiektem na świecie). Palenqué to kolejne znane miasto Majów, gdzie na szczególną uwagę zasługuje Świątynia Inskrypcji. Koniecznie też trzeba wybrać się m. in. do: Guanajuato uchodzącego za jedno z najpiękniejszych miast meksykańskich, Meridy (jest to stolica Jukatanu określana mianem Białego Miasta), Monterrey czy Morelii.

Tutaj warto sprawdzić ceny połączeń lotniczych do Meksyku z Polski

Interesujące atrakcje

Miłośnicy przyrody odwiedzający Meksyk także nie mają powodów do narzekań. Obowiązkowym punktem jest Miedziany Kanion będący prawdziwym cudem. Co ciekawe, jest on znacznie większy niż rozsławiony na cały świat Wielki Kanion Kolorado w USA, ale pomimo tego jest mniej znany. Należy też koniecznie wybrać się na Jukatan, gdzie są przepiękne rafy koralowe (panują tu znakomite warunki do nurkowania), zróżnicowana roślinność oraz rzadkie gatunki zwierząt. Godne polecenia są także laguna leżąca niedaleko Acapulco oraz region Huasteca Potosina słynący ze swej niezwykłej urody. Turyści chętnie wybierają się też do Chiapas – to jeden ze stanów meksykańskich. Znajduje się tutaj Laguna Miramar – piękne, dziewicze jezioro, malownicze wodospady oraz kanion Sumidero. Najważniejszym miastem w Chiapas jest San Cristobal de las Casas – to dobry punkt wypadowy do wycieczek po okolicy. Będąc w Meksyku, warto wziąć udział w tradycyjnej zabawie oraz spróbować specjałów tutejszej kuchni, która jest prosta i jednocześnie smaczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *