Cypr – czas na wakacje w iście tropikalnym stylu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Cypr to cudowna wyspa, która przyciąga wielu turystów z całego świata. Fascynuje przepięknymi plażami, zatoczkami, jaskiniami morskimi i miastami, w których można poznać historię tego miejsca. Wyspa ta znajduje się we wschodniej części Morza Śródziemnego, a dokładniej u wybrzeży Syrii, Turcji oraz Libanu.

Plaże na Cyprze są ogromną atrakcją. Można spotkać tutaj zarówno te piaszczyste jak i żwirowe, czy usypane z ciemnego piasku. Najpiękniejsze plaże piaszczyste można spotkać w okolicach Pafos oraz Kato Pafos, są to Coral Bay i Alykes. Niezwykła jest także plaża Vrysoudia, która otoczona jest skałami. To jednak tylko parę przykładów, bowiem Cypr słynie z wielu innych równie pięknych i ciekawych miejsc z ciepłym, miękkim piaskiem, na których relaks nabiera nowego znaczenia.

Wyspa ta kojarzona jest często z boginią miłości, kwiatów i piękna, czyli Afrodytą. Podobno właśnie tutaj, przy skale obok Cypru wyłoniła się z morskiej piany owa bogini. Miejsce to do dzisiaj jest znane jako Skała Afrodyty lu też Petra tou Romiou. To dwa głazy ulokowane na wysokości białych klifów, które wystają z wody, które warto zobaczyć. Znajdują się one około 65 kilometrów od Limassol.

Będąc na Cyprze koniecznie trzeba odwiedzić także Targ w Paphos pełen świeżych owoców, warzyw, owoców morza i ryb, jak również Zatokę Lara ulokowaną na półwyspie Akamas. W zatoce tej można zobaczyć żółwie morskie, a także widoki zapierające dech w piersiach.

Cypr to także jaskinie morskie, które znajdują się niedaleko Aiya Napy oraz Cape Greko. Szczególnie pięknie wyglądają one w czasie zachodu słońca. Warto odwiedzić również słone jezioro w Larnace, które jest siedliskiem wielu ptaków (w tym flamingów) oraz spędzić romantyczny wieczór w uroczym miasteczku Pissouri.

Na Cyprze słońce świecie cały rok, opadów zaś można się spodziewać jedynie w miesiącach zimowych. Sezon turystyczny trwa tu niezmiennie cały czas, jednakże warto dobrać czas odwiedzin do własnych preferencji. Upalne lato idealne jest dla miłośników plażowania i upałów (czerwiec-wrzesień), jesień zaś dla tych, którzy lubią górskie wycieczki (wtedy też na dtokach gór dojrzewają winogrona). W zimie zaś najwięcej jest imprez kulturalnych, a w górach Troodos od grudnia do marca trwa sezon narciarski.

Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Cypr ma szeroką gamę hoteli (oferty Cypr last minute), jest tu także kilka hosteli oraz kempingi.

Artykuł powstał przy współpracy z redakcją serwisu Cypr.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *