Czy w Tunezji jest bezpiecznie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

W marcu w Muzeum Bardo w Tunisie doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęły 23 osoby – w tym dwóch Polaków. Wydarzenie te znalazło odzwierciedlenie na rynku turystycznym. Również i dzisiaj często pada pytanie o to czy w Tunezji jest bezpiecznie i czy warto wybrać się tam na urlop?

Spadek popularności po zamachu

Wśród Polaków Tunezja jest kierunkiem cieszącym się niezmiernie dużą popularnością, która po wspomnianym zamachu drastycznie spadła. Zwłaszcza, że biura podróży jedno po drugim zaczęły wycofywać Tunezję ze swojej oferty. Ogromny wpływ na to miał również komunikat wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym resort ten zdecydowanie odradzał wybieranie się w podróż do Tunezji, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse, a także wyspy Dżerba oraz terenów graniczących z Libią i Algierią, m. in. gubernatorstw Beja, Jendouba, Le Kef i Kasserin.

Tunezja znów w ofertach biur podróży

Obecnie sytuacja powróciła do normy. Już pod koniec kwietnia Tunezja na nowo znalazła się w propozycjach biur podróży. Należy również zauważyć, że wyjazdy do tego kraju staniały. Organizatorzy zapewniają, że cały czas trzymają rękę na pulsie i monitorują sytuację, ponieważ bezpieczeństwo turystów jest dla nich najważniejsze. Decyzję o tym czy jechać, czy nie każdy zainteresowany musi podjąć we własnym zakresie. Jeżeli ktoś postanowi spędzić urlop w Tunezji, powinien raczej unikać wymienionych powyżej rejonów oraz zachować ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *