Ekscytujące sporty wodne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lato to dobra okazja do uprawiania sportów wodnych. Jedni zadowolą się pływaniem, zaś inni będą poszukiwać większych wrażeń. Osoby oczekujące ekstremalnych odczuć na pewno znajdą coś dla siebie wśród szerokiej oferty sportowej. W ostatnich latach nad Bałtykiem z powodzeniem można skorzystać z nauki windsurfingu, kitesurfingu lub nurkowania.

Surfing

To bardzo wymagający sport. Polega on na ślizganiu się po czołach fal stojąc na specjalnie przeznaczonej do tego desce. Najlepsze fale są na oceanie, dlatego też właśnie tam znajdziemy odpowiednie warunki do surfowania.

Windsurfing

Windsurfing to dyscyplina olimpijska, jest on odmianą surfingu. Można go uprawiać z wykorzystaniem deski i przymocowanego do niej elastycznego żagla, który napędzany jest przez wiatr. Sport ten wymaga dużej siły i umiejętności. Dlatego też, aby móc pływać na desce windsurfingowej konieczna jest wcześniejsza nauka. Z powodzeniem można go uprawiać nad Bałtykiem.

Kitesurfing

Kitesurfing jest to sport i zabawa w jednym. Polega on na tym, że kitesurfer stoi na desce, a wiatr dmuchający w latawiec, który trzyma w rękach, nadaje mu prędkości. Deska w kitesurfingu prowadzona jest na krawędzi. Osoba stojąca na desce jest przymocowana do latawca specjalną uprzężą. Kitesurfing (inaczej wakeboarding) jest sportem, który uprawia się zarówno w wodach słonych, jak i słodkich. Dzięki temu z jego uroków można korzystać w bardzo wielu miejscach. W Polsce dobrą okolicą do kitesurfingu jest Hel. Natomiast za granicą można popływać m.in. w Turcji, Egipcie czy Bułgarii. Tego rodzaju sport gwarantuje dreszczyk emocji. Chcąc nauczyć się kitesurfingu warto wybrać się na obóz szkoleniowy. Takie wyjazdy organizuje m.in. biuro podróży jovitravel.pl.

Nurkowanie

Nurkując mamy możliwość zobaczenia pięknej podwodnej przyrody. Jest to sport ekstremalny, który należy wykonywać pod okiem doświadczonych instruktorów oraz z wykorzystaniem specjalnego sprzętu, który umożliwi oddychanie pod wodą. Przed nurkowaniem warto dowiedzieć się czy pozwala na to nasz stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *