Gdzie spędzić wakacje zimowe?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Myśląc o wakacjach zimowych zwykle przychodzą nam do głowy takie miasta jak Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba czy jakieś miasto na Słowacji. Nic w tym dziwnego – w końcu to właśnie południe Polski oferuje najbardziej zimową ofertę w postaci stoków narciarskich, kolejek górskich czy przepięknych górskich, zimowych pejzaży. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na wyjazd w góry. Czy to ze względów finansowych, czasowych lub zdrowotnych, jesteśmy zmuszeni do spędzenia ferii zimowych w mieście. Wydawałoby się, że taka sytuacja jest kompletnie beznadziejna i cały wolny czas jaki mamy, najlepiej będzie spędzić przed telewizorem czy komputerem, ciesząc się „zimową rozrywką” w postaci oglądania skoków narciarskich i biathlonu na kanałach sportowych… Nic bardziej mylnego! Zaraz udowodnię, na przykładzie Poznania, że uwięzieni podczas wakacji w metropolii, będziemy mogli czerpać całkiem dużo przyjemności z typowo zimowych rozrywek, jakie oferuje nam to miasto.

Góry, stoki, narty i snowboard to zapewne pierwsze o czym myślimy, kiedy zaczynamy wyobrażać sobie nasze śnieżne wakacje. W tej materii wydaje się nie być kompromisów i zapewne bez wyjazdu na południe Polski, nie uda nam się spełnić potrzeby zjazdu po białym puchu. Poznań jednak to miasto wyjątkowe i zaskakujące. Potrzebujemy zaledwie 10 minut na dojazd od ścisłego centrum miasta do centrum sportowo-rekreacyjnego Malta Ski. Jest to obiekt oryginalny na skalę całego kraju, przede wszystkim dlatego, że umożliwia on uprawianie jazdy na nartach czy snowboardzie przez cały rok! Zimą są do tego, rzecz jasna, najlepsze warunki, ale stok czynny jest niezależnie od pory roku. Poza tym na Malcie można skorzystać z toru saneczkowego czy gry w mini golfa.

 

Kiedy już będziemy w okolicach jeziora maltańskiego, warto skorzystać z kolejnego obiektu, oferującego typowo zimową rozrywkę – lodowiska, które znajduje się parę minut jazdy od stoku narciarskiego w kierunku centrum. To nie jedyne tego typu miejsce w Poznaniu. Frajdę z jazdy na łyżwach będziemy mogli odczuć również na popularnej „Chwiałce”, znajdującej się przy ul. Chwiałkowskiego. Co ciekawe w tym roku otwarto kolejne lodowisko na Placu Wolności, a więc w samym centrum miasta, nieopodal Starego Rynku. Mimo, iż obiekt ten jest otwarty tylko przez określony czas, to warto się na niego wybrać choćby dlatego, że skorzystanie z „Ligawy” jest kompletnie bezpłatne.

Poza typowymi dla okresu zimowego rozrywkami, znajdziemy w stolicy Wielkopolski całe mnóstwo miejsc, gdzie będziemy mogli odetchnąć od monotonii dnia codziennego i pracy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od najnowocześniejszych kin wyświetlających projekcje w technologii 3D oraz 4D, przez parki wodne, spa, kręgielnie, obiekty sportowe i rekreacyjne, tory kartingowe, parki linowe po restauracje, kluby, puby i oryginalne centra handlowe. Tak naprawdę, aby opisać wszystkie możliwości na przyjemne spędzanie czasu w Poznaniu potrzeba by całej serii takich artykułów. Nie ma więc wątpliwości, że i w tak dużym mieście, położonym na nizinnym obszarze, da się w ciekawy sposób spędzić zimowe wakacje.

Co ciekawe z takiej oferty mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy samego Poznania, ale również pobliskich, mniejszych miejscowości, w których brak zupełnie jakichkolwiek rozrywek. Oczywiście nie będzie to tak atrakcyjny urlop jak np. w Zakopanem, ale z pewnością lepsze to niż spędzenie wolnego czasu na kanapie z pilotem w dłoni. Można by pomyśleć, że to kompletnie nieopłacalne – wydawanie pieniędzy na nocleg w takim mieście jak Poznań podczas zimowej przerwy, ale wystarczy wpisać do internetowej wyszukiwarki hasło typu „Poznań hostel„, aby bez problemu znaleźć miejsce na tani nocleg, które pozwoli nam za bardzo małe pieniądze spędzić całkiem ciekawe wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *