Ile trwa podróż autokarem do Chorwacji

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Chorwacja to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych. Cieszy się on ogromną popularnością z uwagi na szereg atrakcji, jakie ma do zaoferowania. Najszybciej można się tam dostać samolotem, mnóstwo osób chwali sobie przejazd własnym autem, ale nie brakuje i takich, którzy decydują się na podróż autokarem.

Przejazdy autokarem do Chorwacji można znaleźć w ofercie coraz większej liczby przewoźników. Jeśli chodzi o koszt, to zdecydowanie najbardziej opłaca się kupić bilet w obie strony – przeciętnie jest to wydatek rzędu od 400 do 500 zł (dla 1 dorosłej osoby). Odległość do pokonania nie jest wcale aż tak duża jak by się mogło wydawać. Przykładowo z Warszawy do kurortów wypoczynkowych leżących na półwyspie Istria jest ok. 1000 km, z Wrocławia – ok. 950 km, a z Katowic – ok. 850 km. Granica jest najczęściej przekraczana w Cieszynie lub Chałupkach – ma to ten ogromny plus, że w Czechach od razu można wjechać na autostrady.

Co się zaś tyczy czasu przejazdu, to średnio trzeba liczyć na jakieś 20 godzin. Oczywiście, wszystko w tym momencie zależy od przewoźnika, wybranej trasy, ilości i długości postojów etc. Poniżej zaprezentowanych jest kilka przykładów czasu trwania podróży autokarem z różnych miast w Polsce do wybranych miejscowości w Chorwacji (mają one charakter orientacyjny):

– z Krakowa do Makarskiej jedzie się ok. 22 godz.

– z Wrocławia do Madraskiej jedzie się ok. 23 godz.

– z Poznania do Makarskiej jedzie się ok. 24 godz.

– z Łodzi do Makarskiej jedzie się ok. 22 godz.

– z Warszawy do Makarskiej jedzie się ok. 23 godz.

– z Wrocławia do Sibenika jedzie się ok. 22,5 godz.

– z Warszawy do Splitu jedzie się ok. 26 godz.

– z Krakowa do Splitu jedzie się ok. 21 godz.

– z Katowic do Splitu jedzie się ok. 20 godz.

– z Bielska-Białej do Splitu jedzie się ok. 19 godz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *