Jak bezpiecznie wypożyczyć samochód na wakacjach?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Podróżowanie samochodem to niewątpliwie najlepszy sposób na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Urlopowicze najbardziej cenią sobie mobilność oraz niezależność. Rozkład dnia można planować samodzielnie i nie ma konieczności sugerowania się godziną odjazdu autobusu czy pociągu.

W chwili, gdy jakieś miejsce zaciekawi można zatrzymać się na dłużej i nieco zmodyfikować plany. A z kolei jeżeli uznamy, że jednak inne nie jest na tyle ciekawe, jak tego oczekiwaliśmy można się spakować i ruszyć dalej. Nie zawsze jednak istnieje możliwość dotarcia we wszystkie miejsca własnym samochodem. Osoba zamieszkująca południową część kraju planując swój urlop w Gdańsku weźmie pod uwagę wynajęcie samochodu na czas pobytu. Obecnie na rynku funkcjonuje mnóstwo firm specjalizujących się w krótkoterminowym wypożyczaniu pojazdów. Zwykle swoje floty mają usytuowane w większych miastach lub w pobliżu lotnisk. Bardzo często dają również możliwość odbioru i zwrotu auta w różnych lokalizacjach. Okazuje się, że skorzystanie z ich oferty jest znacznie korzystniejsze cenowo aniżeli podróżowanie taksówkami. Pojawia się jednak pytanie: czym trzeba się kierować podczas wyboru dobrej oferty?

Pierwszą ważną kwestią, o której nie można zapominać jest rezerwacja samochodu z wyprzedzeniem. Doświadczenie wielu podróżujących pokazuje, że pozostawienie wynajmu wozu na ostatnią chwilę wiąże się z poniesieniem wyższych kosztów oraz niekiedy z koniecznością skorzystania z samochodu, który nie do końca odpowiada potrzebom czteroosobowej rodziny. Najlepiej jest sprawdzić oferty w Internecie. Z pomocą przychodzą takie narzędzie jak porównywarki cen, które zwykle zamieszczone są bezpośrednio na stronach, które skupiają oferty wielu firm. W takim miejscu walka o klienta skutkuje największymi korzyściami. Inną ale nie mniej istotną rzeczą jest konieczność zapoznania się ze szczegółami ubezpieczenia samochodu. Zweryfikuj takie rzeczy jak: jaki jest wkład własny i sposób zabezpieczenia od niejednokrotnie wysokiej odpowiedzialności. Standardowy pojazd z wypożyczalni na wykupione ubezpieczenie OC, które zwykle obejmuje uszkodzenia mechaniczne dokonane przez osoby trzecie. Dodatkowo kierowca zobowiązany jest do pozostawienia wkładu własnego w postaci kaucji. W tym celu konieczne staje się posiadanie karty kredytowej, na której blokowane są ustalone środki. Zupełnie podobnie wygląda sytuacja w przypadku rezerwacji pokoju hotelowego, gdzie pobierane są środki z konta za mini-barek. Jednak najważniejszą kwestią będzie zrozumiałe przeczytanie umowy o świadczenie usług. Sprawdź informacje odnoszące się do polityki tankowania paliwa, kwoty wkładu własnego czy też wszelkich dodatkowych dopłat. Jeżeli zależy Ci na redukcji kosztów związanych z wynajem warto wziąć ze sobą wyposażenie dodatkowe samochodu, czyli: fotelik dla dziecka lub GPS. Skoro masz możliwość skorzystania z prywatnego, nie ma konieczności poniesienia dodatkowych dopłat z tego tytułu.

Zależy Ci na wygodzie i elastyczności podczas podróży? Rozważ skorzystanie z usług firmy wypożyczającej samochody na terenie Gdańska.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *