Jak dojechać do Makarskiej?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Makarska leży w południowo-wschodniej Chorwacji. Jest największym kurortem wypoczynkowym na Makraskiej Riwierze nad Adriatykiem. Mnóstwo atrakcji, zabytki, piękna pogoda i krajobrazy – to wszystko przyciąga w sezonie tłumy turystów. Każdy, kto planuje urlop w tych stronach zastanawia się nad tym jak dostać się do Makarskiej.

Samolot

Najszybszym środkiem transportu jest samolot. Najbliższe od Makarskiej lotnisko znajduje się w Splicie – od Makarskiej Riwiery jest oddalone o ok. 70 km. Wziąć też można pod uwagę port lotniczy w Dubrowniku (ok. 170 km) i lotnisko Zadar (220 km). Z lotnisk kursują autobusy, można też skorzystać z opcji wynajęcia samochodu. Ponadto na Makarską Riwierę kursują także promy – z wysp Hvar i Brač.

Dojazd własny

Sporo osób decyduje się na dojazd na własną rękę. Trasy do Chorwacji wiodą przez Czechy, Austrię, Słowenię, Słowację oraz Węgry, np.:

– z Polski przez Czechy (Praga), Austrię (Linz, Salzburg), Słowenię (Ljubljana), Chorwację (Dalmacja i stamtąd do Makarskiej),

– z Polski przez Słowację (Koszyce), Węgry (Miszkolc, Budapeszt), Chorwację (Varazdin, Zagrzeb, Karlovac, Dalmacja – i stamtąd do Makarskiej).

Wielu podróżnych zaleca, aby np. z Zagrzebia zjechać na Šestanovac i stamtąd kierować się do głównej drogi przez przesmyk Dubci, skąd niedaleko jest do Breli, pierwszej miejscowości na Makarskiej Riwierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *