Jak pracować i podróżować jednocześnie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Podróżowanie to wspaniała pasja, dzięki której otwieramy się na nowe wyzwania oraz poznajemy mnóstwo ciekawych miejsc i ludzi. Jednakże wiele osób rezygnuje z niej w mniejszym bądź większym stopniu na rzecz pracy, która zwykle nie sprawia przyjemności. Stąd też pytanie: czy da się podróżować i zarabiać jednocześnie?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o tym, by nie bać się iść za głosem serca. Coraz więcej osób potwierdza, iż jest to jak najbardziej możliwe, choć oczywiście wymaga cierpliwości i odwagi, gdyż niezbędne jest wyłamanie się ze sztywnych schematów i przekroczenie własnej strefy komfortu. Dostępnych jest obecnie mnóstwo rozwiązań, dzięki którym da się odwiedzać wspaniałe zakątki świata na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowych, aczkolwiek z pustym portfelem nic z tego nie wyjdzie. Warto więc zastanowić się nad tym czy nie zabrać pracy ze sobą. Oto kilka sprawdzonych sposobów.

  1. Copywriter.

Praca zdalna ma aktualnie mnóstwo zwolenników – z wielu powodów. Czas pracy można dostosować elastycznie do swoich potrzeb, a miejsce, w jakim jest wykonywana, nie ma na dobrą sprawę znaczenia. Wystarczy komputer z dostępem do internetu. Jeśli ktoś ma tzw. lekkie pióro, pisanie tekstów jako copywriter nie przysporzy mu żadnego problemu. Wysokość zarobków jest uzależniona od rodzaju zleceń i stawek za nie, niemniej przeciętne wynagrodzenie kształtuje się w przedziale od 500 zł do 1000 zł na rękę.

  1. Pilot wycieczek.

Idealny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Stosowne uprawnienia zdobyć może de facto każda pełnoletnia osoba posiadająca minimum średnie wykształcenie. Niezbędne jest oczywiście wykazanie się cierpliwością, gdyż bez doświadczenia nie ma co liczyć na spektakularne sukcesy w tej branży, ale na dłuższą metę to się opłaca. przeciętne wynagrodzenie pilota wycieczek wynosi ok. 3500 zł brutto, lecz najlepsi fachowcy otrzymują znacznie wyższe wynagrodzenie.

  1. Stewardessa/steward

To propozycja dla osób nie bojących się latania oraz będących w stanie sprostać rygorystycznym wymogom stawianym przez linie lotnicze. Dotyczą one nie tylko wyglądu, ale też stanu zdrowia, wykształcenia, znajomości języków obcych etc. Przeciętna wysokość zarobków to ok. 5000 zł brutto, ale na wpływ na nie ma sporo czynników, np. renoma pracodawcy, zawodowe doświadczenie itp. Z reguły zagraniczne linie płacą więcej swoim pracownikom.

  1. Praca na statku rejsowym.

Na statkach rejsowych potrzebni są różni pracownicy – od barmanów zaczynając, a na lekarzach kończąc. Warto zatem poprzegląda oferty, gdyż to wspaniała szansa na odbycie fascynujących podróży i jednoczesne zarabianie. Przykładowo kelner na statku pasażerskim może liczyć na miesięczne uposażenie rzędu 4000 zł netto.

  1. Bloger/dziennikarz.

Blogowanie to zajęcie wzbudzające ogromne zainteresowanie. Prowadzenie interesującego, poczytnego bloga o tematyce podróżniczej to nierzadko nie tylko pasja, ale i sposób na życie. jaki jest z tego zyska? Solidne kontrakty opiewają na minimum kilka tysięcy złotych, więc gra jest warta świeczki. Bardzo podobnie wygląda to w przypadku dziennikarzy jeżdżących po świecie i robiących reportaże, fotografie itp.

  1. Grafik/programista.

Podobnie jak copywriter, jest to doskonały przykład pracy zdalnej. Jeśli ktoś wyrobił sobie markę, ma odpowiednie umiejętności i doświadczenie, może bez problemu przemieszczać się z miejsca na miejsce i nie tracić na tym finansowo. Usługi sprawdzonych specjalistów są w cenie – kilka tysięcy złotych miesięcznie dla cenionego grafika/programisty to standard.