Jak tanio dzwonić z Grecji?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wybierając się do Grecji na wakacje, powinniśmy uwzględnić pewien bardzo ważny aspekt, a mianowicie dotyczący rozmów telefonicznych z rodziną czy znajomymi w Polsce. Generalnie rzecz biorąc, takowe rozmowy z zagranicy ciężko jest zaliczyć do tanich – a to z tego względu, że polscy operatorzy doliczają do nich swoje marże oraz podatek VAT. Nie oznacza to jednak wcale, że chcąc skontaktować się z bliskimi, trzeba wydawać fortunę na telefony. Jest kilka opcji jakie warto wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim przed wylotem do Grecji trzeba się w Polsce dowiedzieć o usługę roamingu. W niektórych sieciach aktywowana jest ona automatycznie, w innych zaś samemu trzeba o to zadbać. W okresie wakacyjnym operatorzy na ogół organizują różnego rodzaju promocje, więc wówczas usługa ta może być tańsza niż zwykle. Należy jednak pamiętać o tym, że decydując się na korzystanie z niej, płacić będziemy nie tylko za rozmowy wychodzące, ale i przychodzące, a także za wiadomości pozostawiane na naszej poczcie (dobrym pomysłem jest wyłączenie poczty głosowej na czas pobytu w Grecji). Pragnąc przekazać informację, bardziej opłaci się nam wysłanie smsa. Innym rozwiązaniem mogą być też rozmowy za pośrednictwem Internetu.

Co się zaś tyczy greckich usług telekomunikacyjnych, to można zaopatrzyć się w kartę magnetyczną i dzwonić z budek bądź z ulicznych kiosków. Ponieważ w Grecji międzynarodowe rozmowy są bardzo kosztowne, najbardziej kalkuluje się telefonować w niedziele bądź pomiędzy godzinami 22 a 8 w dni powszednie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *