Jak wybrać hotel na urlop?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Urlop – wymarzony czas każdego pracownika, bez względu na rodzaj czy formę zatrudnienia. Jest to przewidziany przepisami prawa czas, w którym pracownik zwolniony jest z obowiązku świadczenia pracy na rzecz pracodawcy. W praktyce czas ten przeznacza się na odpoczynek i podróżowanie.

Jednym z istotnych elementów podróży jest nocleg. Nawet najlepiej zaplanowana podróż bez dobrego hotelu, w którym można się nie tylko wyspać, ale także zrelaksować się i dobrze zjeść, zamieni się w męczarnię.

Czym charakteryzuje się dobry hotel?

Wybierając hotel przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czego od niego oczekujemy. Czy będzie to tylko baza noclegowa, czy miejsce gdzie będziemy się również żywić i odpoczywać. W tym pierwszym przypadku nie potrzeba dużych luksusów, wystarczy w miarę wygodne łóżko i dostęp do prysznica. Jeśli jednak hotel ma być docelowym miejscem odpoczynku warto się zainteresować jaką ofertę przygotował dla swoich gości. W tym celu można odwiedzić stronę internetową hotelu (np. hotelcristal.com.pl). Istotne jest wyposażenie pokoi hotelowych (radio, telewizor, suszarka do włosów, dostęp do internetu), godziny otwarcia restauracji, dodatkowe atrakcje typu basen, sauna, pole golfowe, czy sala bilardowa. Warto też zwrócić uwagę, czy hotel jest położony w sąsiedztwie sklepów, centrów rozrywkowych, kawiarni, klubów nocnych, czy jest w pobliżu bankomat. W miejscowościach położonych nad wodą, istotna jest odległość z hotelu na plażę.

Urlop z dziećmi wymaga specyficznych warunków, najczęściej związanych z większymi wymaganiami maluchów. Dobrze jest wiedzieć, czy kuchnia hotelowa jest przygotowana na przyrządzanie posiłków uwzględniających dietę dziecka, czy w pobliżu hotelu są atrakcje dla dzieci (plac lub sala zabaw, wesołe miasteczko, kino, płytki basen).

Obsługa hotelu powinna być dyskretna i nienachalna. Gotowa do pomocy zawsze gdy jej potrzebujemy, praktycznie niewidoczna gdy nie jest potrzebna.

Niektóre hotele nastawiają się głównie na organizowanie konferencji i przyjmowanie klientów biznesowych. Miło jest wiedzieć wcześniej z kim przyjdzie nam dzielić hotelowe korytarze. Można o to zapytać przy rezerwacji telefonicznej.

Skąd czerpać informacje o wybranym hotelu?

Szukając informacji o wybranym hotelu, wypada zwrócić uwagę nie tylko na foldery reklamowe i stronę internetową. Dobrze jest zadać sobie trochę trudu i poszukać opinii byłych gości hotelowych. Nie ma lepszej rekomendacji niż zadowoleni klienci. I odwrotnie – niezadowolenie przebijające ze słów poprzednich gości to sygnał, aby dobrze się zastanowić przed skorzystaniem z usług upatrzonego hotelu.

Wiele regionów Polski ma swoje hotelowe wizytówki, to znaczy hotele znane i cenione w danej okolicy. Tak jak Warszawa ma Hotel Sobieski, tak Białystok ma Hotel Cristal.

Opłaca się odwiedzać hotele cieszące się dobrą reputacją, które przy nazwie mają więcej niż dwie gwiazdki. Znakomita opinia jaką może poszczycić się hotel, daje pewność przyjemnie spędzonego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *