Jak zarazić dziecko miłością do zimowych sportów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dawniej dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście zimy. Gdy tylko spadł pierwszy śnieg, biegły do piwnic po sanki, a mamy wyjmowały z szaf ciepłe szaliki i czapki. Zabawa była tak wspaniała, że trudno było rozstać się z kolegami i wrócić do domu, a po tak spędzonym dniu była jeszcze siła na odrabianie lekcji! Jak na dzień dzisiejszy mają się zimowe zabawy na śniegu?

Komputer zamiast sanek

Jak wiadomo, komputery rozpowszechniły się już do tego stopnia, że są obecne niemal w każdym domu. To samo dotyczy Internetu – od kiedy stał się popularny, wśród dzieci i nastolatków zanotowano niepokojącą tendencję do zastępowania prawdziwego życia życiem wirtualnym. Niestety odbija się to również na sportach zimowych. Oczywiście, nie można tym ogólnym stwierdzeniem określić wszystkich młodych ludzi. Wielu z nich z chęcią uprawia sporty przez cały rok, a więc nie zapominają o nim i na zimę. Inni, być może z powodu braku wzorców wyniesionych z domu, a być może z lenistwa niechętnie ruszają się z kanapy. A przecież zajęcia na świeżym powietrzu to samo zdrowie! Jazda na sankach czy nartach to doskonała zabawa, a wyjście na łyżwy – doskonała okazja do spotkania z przyjaciółmi. Dzień spędzony na świeżym powietrzu sprzyja dobremu nastrojowi oraz przyczynia się do szybszego zasypiania i lepszej jakości snu.

Jak przekonać dziecko do zimowych sportów?

Jeśli Twoje dziecko jest fanem biernego odpoczynku na kanapie, nie będzie łatwo. Ale to nie jest niemożliwe! Najlepszym sposobem będzie udowodnienie mu, że możecie na śniegu bawić się z całą rodziną. I to nie byle jak! Zorganizuj wspólny wyjazd podczas świąt lub ferii zimowych. Polska pogoda potrafi zaskakiwać, dlatego dobrze postawić na sprawdzone miejsca, w których śnieg jest gwarantowany. Sprawdź ofertę na www.beskidtravel.pl i zabierz swoją rodzinę na odpoczynek w ośrodku na austriackim lodowcu Stubai. Możecie wspólnie szaleć na stoku narciarskim, odpoczywać w spa lub zwiedzać urokliwe austriackie miasteczka. Jedno jest pewne – na pewno nie pożałujecie tego wyjazdu, a wrócicie z niego z niezapomnianymi wspomnieniami. I, co najważniejsze, Twoja pociecha na pewno przekona się do sportów zimowych. Czas zarezerwować hotel!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *