Jaki hotel wybrać nad morzem?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jadąc nad Bałtyk mamy do wyboru różnego rodzaju miejsca noclegowe. Baza ta jest szeroko rozbudowana. Znajdziemy w niej obiekty o różnym standardzie, a co za tym idzie w różnych cenach. W związku z tym dobrze jest wiedzieć, co powinno się znaleźć na wyposażeniu hotelu, apartamentu, a co w pensjonacie lub na polu kempingowym. Chcąc wam to ułatwić poniżej przedstawiamy cechy charakterystyczne poszczególnych miejsc noclegowych.

Hotele

Tego typu obiekty powinny być usytuowane w miejskiej zabudowie. Dodatkowo hotele z założenia muszą prowadzić gastronomię i być wyposażone w minimum 10 pokoi. Większość z nich to pokoje jedno- i dwu- osobowe. Nad polskim morzem znajdziemy bogatą bazę hotelową. Wśród hoteli wyróżnia się 5 kategorii, które oznaczane są gwiazdkami. Miejscem odpowiednim zarówno na rodzinne wakacje, jak i na wypad ze znajomymi jest hotel Gwiazda Morza oferujący apartamenty Władysławowo.

Pensjonaty

Miejsca posiadające miano pensjonatów powinny mieć minimum 7 pokoi. W pensjonatach muszą być świadczone usługi gastronomiczne. Standard pensjonatów oceniany jest podobnie jak standard hoteli (od jednej do pięciu gwiazdek). Im lepszy, tym więcej gwiazdek. Klasyfikacja odbywa się z uwzględnieniem tego, co dany obiekt ma w swojej ofercie. Zatem im bardziej komfortowy pensjonat, tym większa liczba gwiazdek. Nad Bałtykiem można znaleźć pensjonaty o różnym standardzie, usytuowane w wielu miejscowościach.

Kempingi

W takich miejscach można nocować w domach turystycznych, przyczepach, namiotach itp. Kempingi są strzeżone oraz mają wyznaczone miejsca do przyrządzania posiłków i do parkowania. Kempingi są klasyfikowane według czterech kategorii, które również oznacza się gwiazdkami. Zatem im lepszy kemping, tym więcej gwiazdek. Polscy turyści lubią wyjazdy tego typu i z powodzeniem mogą korzystać z takich miejsc nad Bałtykiem.

Pola biwakowe

Podobnie, jak na kempingach na polach biwakowych możliwe jest nocowanie w namiotach. Jednakże nie są one strzeżone, co może być powodem wielu obaw osób podróżujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *