Kavos

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kavos to popularna miejscowość wypoczynkowa leżąca na greckiej wyspie Korfu. Dawniej była to osada rybacka, obecnie natomiast w sezonie roi się tutaj od turystów. Kurort ten upodobali sobie w szczególności młodzi ludzie spragnieni rozrywki i zabawy.

Ceny w Kavos

Walutą obowiązującą w Grecji jest euro (1 EUR to ok. 4,16 zł). Równie dobrze zakupić ją można w Polsce, co i w Kavos – nie będzie z tym najmniejszych problemów. Planując urlop w tych stronach, warto mieć na uwadze obowiązujące tam ceny. Poniżej znajduje się kilka przykładów – mają one charakter orientacyjny.

– porcja gyros – ok. 3 EUR

– sałatka grecka – ok. 4 EUR

– drinki w barze – od 7 EUR

– bochenek chleba – ok. 0,8 EUR

– kostka masła 200 g – 1,1 EUR

– pomidory 1 kg – ok. 1,2 EUR

– mleko 1 l – ok. 1,3 EUR

– obiad w taniej restauracji dla 1 os. – ok. 10 EUR

– woda mineralna 1,5 l – ok. 0,6 EUR

– herbata 20 torebek – 2 EUR

Zabytki w Kavos

Przyjeżdżając do Kavos, nie należy się nastawiać na zwiedzanie zabytków. Miejscowość ta odznacza się bowiem typowo wypoczynkowym charakterem. Nie oznacza to jednak wcale, że przyjeżdżający tutaj turyści narzekają na nudę. Spośród dostępnych atrakcji można wymienić:

– plażowanie,

– ogromne możliwości w zakresie uprawiania rozmaitych sportów wodnych,

– zabawa w klubach i dyskotekach.

Ponadto Kavos to doskonała baza wypadowa – można się stąd udać na wycieczki do innych miejscowości znajdujących się na Korfu, takich jak np. Kerkyra (jest to stolica wyspy), Paleokastritsa czy Sidari.

Dyskoteki w Kavos

Kavos słynie z tego, że chętnie spędzają tutaj czas osoby, które uwielbiają dobrą zabawę do białego rana. Spośród licznych lokali gwarantujących rozmaite rozrywki można wymienić takie kluby jak m. in.:

– Maria’s Famous Karaoke Fun Pub,

– Stadion,

– Roadblock Bar,

– Jocks Bar,

– Wembley Bar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *