Latanie za grosze – co warto wiedzieć

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tanie podróżowanie to wirus, którym łatwo się zarazić – szczególnie obserwując rosnącą liczbę ludzi, których zdążył już dopaść. W przeciwieństwie do innych chorób jednak ta ma tylko pozytywne powikłania: rozbudzona ciekawość świata, wzmożona chęć poznawania nowych miejsc i ludzi… Jego leczenie również nie musi być drogie – warto jednak wiedzieć, jak się za nie skutecznie zabrać.

Kto szuka, ten znajdzie

 

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że tanich lotów raczej nie znajdziemy na ulicy, nikt też nie poda nam ich na tacy. Musimy znaleźć je sami, a to wymaga poszukiwanie. Przeczesywanie internetu bez planu i bez strategii jest jednak jak szukanie igły w stogu siana. Warto więc dać sobie pomóc i skorzystać z wyszukiwarek tanich połączeń lotniczych takich jak Fru.pl. Serwisy tego typu zbierają w jednym miejscu dane o wszelkich aktualnych promocjach linii lotniczych, zarówno tych państwowych i znanych jako luksusowe, jak i tanich, np. Wizzair.

 

Tanie bilety lotnicze pojawiają się w sieci niemal codziennie – jeśli więc zależy nam na znalezieniu biletu do jakiegoś konkretnego miejsca, dobrze jest zaczynać i kończyć dzień, sprawdzając aktualne propozycje w wyszukiwarkach. Niezłym pomysłem jest też zapisanie się na newsletter i ustawienie alarmu cenowego – w ten sposób będziemy otrzymywać regularnie najświeższe informacje na naszą skrzynkę pocztową.

 

Spontaniczne decyzje kluczem do sukcesu

 

Kiedy już trafimy na niewiarygodnie atrakcyjne, oferowane na przykład przez Wizzair promocje, kolejną rzeczą, która się liczy, jest nasz refleks. Pula bardzo tanich biletów jest zazwyczaj bardzo ograniczona, wszystko więc rządzi się zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Najczęściej nie ma się nad czym zastanawiać – kiedy naszym oczom objawia się bilet do Oslo za 19 zł, trzeba go po prostu zarezerwować, bo za chwilę ktoś zwinie nam go sprzed nosa. Trzeba go złapać, a o reszcie pomyśleć później. Nawet jeśli nie polecimy, jakoś przebolejemy te dwie dyszki… Tak właśnie, trochę impulsywnie i z dozą pozytywnego szaleństwa, kupują tanie bilety doświadczeni podróżnicy.

 

Pakuj się ekonomicznie

 

Na koniec uwaga dotycząca bagażu. W cenie tanich biletów lotniczych pasażer ma zapewniony zazwyczaj jedynie jeden bagaż podręczny – każdy bagaż rejestrowany znacznie zwiększa koszt podróży. Warto zatem dobrze przemyśleć i zaplanować pakowanie, szczególnie jeśli chodzi o kosmetyki. W przewozie osób w ruchu lotniczym obowiązują dość restrykcyjne zasady dotyczące przewozu płynów. Znaleźć je można zawsze na stronach internetowych przewoźników. By oszczędzić sobie nerwów na lotnisku i nie musieć zostawiać niczego przed bramką bezpieczeństwa, dobrze jest wcześniej dokładnie się z nimi zapoznać.

 

A potem pozostaje już tylko ruszyć w drogę i cieszyć się wycieczką! Powodzenia! 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *