Londyn – miasto, które inspiruje do nauki… angielskiego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Stolica Wielkiej Brytanii, tętniąca życiem i energią metropolia, przyciąga miliony ludzi z całego świata. Nic dziwnego, bo jest tu wiele do odkrycia. Londyn zachęca, wciąga i zachwyca dokonaniami brytyjskiej i światowej kultury. A do tego inspiruje do nauki… angielskiego.

Kto potrzebuje energii i oderwania się od szarej rzeczywistości znajdzie tu wszystko, czego szuka. Wbrew deszczowej pogodzie, miasto zachwyca różnorodnością, lśni tysiącem kolorów. Osiem milionów mieszkańców, z czego znaczny procent stanowią cudzoziemcy sprawia, że multikulturalny Londyn rozbrzmiewa ponad 300 językami. Każda nacja daje mu coś swojego, wnosząc w rytm miasta nowe elementy, mające niebagatelny wpływ na rdzenną, brytyjską kulturę. Ten mariaż typowo angielskiej tradycji i nowych impulsów sprawia, że miasto przyciąga rokrocznie miliony turystów. To właśnie w kosmopolityzmie miasta kryje się tajemnica jego energii. Różnorodność daje niezwykłą kreatywność i odwagę w demonstrowaniu własnych przekonań i poglądów, a miasto jest liderem w kreowaniu modowych, kulturalnych, finansowych czy nawet politycznych trendów.

Jeśli angielski to tylko w Londynie!

Londyn to doskonałe miejsce na naukę języka angielskiego. Kwintesencja typowo angielskiego klimatu, zachowań i tradycji, które w innych miastach nie są już tak rozpoznawalne i unikatowe. Mamy tu do wyboru kilkanaście renomowanych i sprawdzonych szkół językowych, kilka rodzajów kursów, różne poziomy zaawansowania i stopień intensywności zajęć. Zajęcia są organizowane w różnych grupach wiekowych – począwszy od najmłodszych, przez nastoletnią młodzież, po osoby dorosłe.

Wyjazd językowy to idealny sposób na poznanie rówieśników z całego świata. Znajomości z kursu można kontynuować podczas wycieczek czy dodatkowych atrakcji typu: pływalnia, squash, wyjście do teatru, kina oraz zwiedzania. Każda szkoła językowa oferuje swoim kursantom różne ciekawe możliwości spędzania czasu wolnego. Żelaznym punktem programu jest zwiedzanie Londynu np.: Pałacu Buckingham, Hyde Parku, Pałacu Kensington, Muzeum Figur Woskowych czy Harrodsa, a także zobaczenie legendarnej zmiany warty Gwardii Królewskiej.

Historia żywa na każdym kroku

W żadnym innym mieście nie można znaleźć, na tak małej powierzchni, tylu zabytków, światowych muzeów, wielkich domów handlowych, pełnych przepychu ulic wypełnionych luksusowymi butikami z ubraniami od najlepszych projektantów. Wielbiciele angielskiej kultury będą zachwyceni. Londyn od wieków przyciągał ludzi sztuki i nauki: literatów, malarzy, aktorów, artystów wielu dziedzin. Ślady ich działalności można odnaleźć w Londynie niemal na każdym kroku. Kto raz był w tym mieście, podkreśla, że można tu wracać w nieskończoność, za każdym razem odkrywając coś nowego.

W Londynie mieszkał kiedyś William Szekspir, a dziś chociażby Joan Rowling. Na ulicach Londynu kręconych było wiele filmów. To tu rozgrywała się akcja wielu znanych, angielskich powieści. Z Londynem związany jest Sherlock Holmes, Harry Potter czy Mary Poppins. Każdy dzień w stolicy Wielkiej Brytanii to lekcja angielskiego, tak łatwa i przyjemna, że mogłaby się nie kończyć. To właśnie język jest przepustką i przewodnikiem po niezwykłych angielskich muzeach: Muzeum Brytyjskim, Muzeum Historii Naturalnej, Galerii Narodowej czy Tate Britain.

Śladami (pop)kultury

Kto woli muzykę, również nie będzie rozczarowany. Londyn jest kolebką hitów, które podbijają świat. Kiedyś The Beatles i Rolling Stones, dziś Adele i One Direction. Kto będzie miał odrobinę szczęścia może natknie się na ulicy na Brada Pitta, George`a Clooney, Jacka Nicholsona czy Nicole Kidman.

Jeśli to się nie uda, nie ma obaw, że zostaniemy na Wyspach sami jak palec. Kilka milionów turystów na pewno da o sobie znać.

Londyn to miasto, gdzie na własne oczy można zobaczyć, dotknąć i przeżyć to, co dotychczas znane było tylko z fotografii czy opisów w książkach. Internet jest świetnym narzędziem do wyszukiwania różnych informacji, ale to nie to samo, co znaleźć się w centrum europejskiej, kreatywnej i pełnej pozytywnej energii metropolii. Nie raz, nie dwa uczestnicy wyjazdów językowych inspirowali się nie tylko do nauki języka angielskiego, ale zaczynali odkrywać własne marzenia i wierzyć w ich realizację, nawet jeśli był to np.: wyjazd na studia za granicę czy kolejny powrót na kurs językowy.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Turystyczną ATAS. Więcej informacji o kursach językowych za granicą można znaleźć na stronie www.kursy.atas.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zapisz się do newslettera na stronie www.kursy.atas.pl/newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *