Majówka dla osób lubiących mocne wrażenia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lot w tunelu aerodynamicznym to coś, co spodoba się miłośnikom mocnych wrażeń. W trakcie długiego weekendu warto też wypróbować wodne atrakcje, np. lot na spadochronie holowanym przez motorówkę. Wielbiciele jazdy samochodem mogą spróbować jazdy off road lub przejażdżki quadem.

Powietrzna majówka

Osobom, które lubią adrenalinę, warto podarować voucher na lot w tunelu aerodynamicznym. Będą go mogły zrealizować np. w trakcie długiego weekendu majowego, kiedy większość z nas ma wolny czas. Tunel aerodynamiczny ma kształt tuby, a u jego podstawy znajduje się wiatrak, wytwarzający wiatr o prędkości 200 km/h. Dzięki jego podmuchom osoba znajdująca się wewnątrz tunelu może poczuć efekt tzw. swobodnego spadania. Ta atrakcja wywołuje uczucie podobne do tego, które pojawia się podczas skoku ze spadochronem. Jest jednak mniej przerażająca niż skok z 3 lub 4 tysięcy metrów. Podczas lotu w aerotunelu trzeba zaktywizować mięśnie, aby utrzymać pionową pozycję. To dostarcza kolejnych wrażeń. Innym sposobem spędzenia długiego weekendu dla powietrznych zapaleńców jest skok na bungee z kilkudziesięciu metrów. Skaczący jest zabezpieczony specjalną uprzężą i elastyczną liną. Jest ona dodatkowo wzmocniona wytrzymałą taśmą alpinistyczną. W trakcie spadania odczuwa się szarpnięcie, a następnie swobodnie spada (cały czas będąc zabezpieczonym). Niektóre firmy organizujące takie skoki oferują możliwość nagrania filmu w wysokiej jakości. Nieco łagodniejsze, ale równie ekstremalne odczucia, jak te pojawiające się w trakcie skoku na bungee, daje tzw. dream jump. Jest to skok wykonywany z wysokiego budynku przy użyciu systemu dynamicznych lin. Neutralizują one efekt szarpnięcia i wydłużają uczucie swobodnego spadania.

Majówka dla wielbicieli sportów wodnych

Wielbiciele niecodziennych sportów wodnych, które dają ekstremalne odczucia, powinni spróbować flyboard. Obejmuje ono możliwość wykonywania akrobacji nad oraz pod wodą, jak i latania ponad jej powierzchnią. Odbywa się z użyciem platformy z butami połączonej elastycznym wężem ze skuterem wodnym. Wąż zasysa wodę i dzięki temu unosi śmiałka na flyboardzie oraz pozwala mu opaść pod taflę zbiornika wodnego. Miłośnicy tego typu atrakcji mogą także polatać na spadochronie holowanym przez motorówkę. W tzw. parasailingu wykorzystuje się uprzęże z siodełkami, dzięki czemu można dodatkowo podziwiać krajobraz.

Pomysły na majówkę dla miłośników motoryzacji

Fanów motoryzacji z pewnością ucieszy jazda quadem po zróżnicowanym terenie. Do wyboru są m.in. strome podjazdy, wielkie kałuże, przejazdy po polach lub po lesie, a także po mokrej, śliskiej trawie. Równie emocjonującym przeżyciem jest jazda terenowa samochodem z napędem na 4 koła. To dobry sprawdzian dla kierowców, a także niesamowita przygoda. Trasy są wybierane nie tylko pod kątem trudności, ale też atrakcyjności krajobrazów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *