Na narty do Włoch lub Austrii
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Polacy coraz częściej wybierają się na narty zagranicę. Niestety, pogoda w Polsce jest bardzo zmienna i nigdy nie mamy 100% pewności, że śnieg spadnie, a stoki zostaną idealnie przygotowane. Dlatego miłośnicy białego szaleństwa coraz częściej obierają kierunki takie jak Włochy czy Austria. Dlaczego więc lepiej jest wybrać się na narty poza granice naszego kraju?

Dlaczego zagranica?

Przede wszystkim chodzi o idealne warunki atmosferyczne, jakie panują chociażby na stokach w Alpach. Zimą jest pewne, że spadnie sporo śniegu i będzie ujemna temperatura, a stoki zostaną idealnie przygotowane dla narciarzy. Wiele osób ceni sobie także widoki, które są uważane w Austrii i we Włoszech za najpiękniejsze. Ośrodki narciarskie zagranicą charakteryzują się nowoczesną infrastrukturą – miejscowości są ze sobą świetnie skomunikowane i nawet jeżeli nie mamy na miejscu własnego samochodu, to nie będzie problemu z dojechaniem ze sprzętem narciarskim na stok. Mnogość tras sprawia, że możemy codziennie jeździć w innym miejscu – dopasowanym poziomem trudności do naszych możliwości. W każdej miejscowości znajduje się kilka szkółek narciarskich, gdzie instruktorzy mowiący po niemiecku, włosku czy angielsku pomogą nam podszkolić swoje umiejętności.

Narty – Austria

Narty w Austrii kojarzą się nam przede wszystkim z Tyrolem, ze względu na przepiękne usytuowanie kompleksów narciarskich, których jest tu około 110. Widoki zapierają dech w piersiach, więc szusowanie na takich trasach to podwójna atrakcja. Mnogość tras potrafi czasami przytłoczyć – jednak przeglądając przewodniki czy też pytając miejscowych, bez problemu dowiemy się o różnych stopniach trudności i będziemy mogli wybrać te idealne dla siebie. Polacy cenią sobie także atmosferę miejsca – Austriacy robią wszystko by turyści na chwile zapomnieli o problemach i zobaczyli ich folklor i kulturę. Mimo tak dużej popularności wiele stoków pozwala na swobodne szusowanie i nie musimy się martwić, że będzie bardzo tłoczno. Co ciekawe, narty w Austrii wybiera wiele znanych osób, więc nie dziwmy się kiedy na stoku zobaczymy jakiegoś celebrytę – zarówno z Polski, jak i z innych krajów.

Narty – Włochy

Włochy to kolejny kraj, w którym zimą oblężenie ośrodków narciarskich trwa w najlepsze. Nic dziwnego – Włosi to bardzo specyficzny naród – niezwykle gościnny i dbający o swoich turystów. Dzięki temu wiele apartamentów oferuje dodatkowe usługi, takie jak wypożyczenie sprzętu narciarskiego, podwożenie na stoki czy wycieczki krajoznawcze. Jednym z najbardziej popularnych miejsc są oczywiście Dolomity. Co ciekawe ułożenie tego miejsca sprawia, że możemy się także opalić. Stoki są nasłonecznione, więc nie można zapomnieć o goglach. Same miasteczka są bardzo urokliwe i warto wieczorem wybrać się na lampkę wina do miejscowych restauracji. Dzięki temu poczujemy, że Włochy to nie tylko piękne zabytki Rzymu i Florencji czy wspaniałe plaże nadmorskich kurortów na południu, ale także cudowne góry i doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa.

Narty w Austrii czy we Włoszech to świetny sposób na spędzenie ferii zimowych na dobrze przygotowanych stokach oraz w atrakcyjnych kurortach zimowych. Dzięki ich położeniu mamy pewność, że nasze zimowe szaleństwo na pewno się uda i nie będzie to zmarnowany wyjazd.

Artykuł powstał przy współpracy z Taksidi.