Odwiedź Wrocław

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Snując wakacyjne czy weekendowe plany, rzadko uwzględniamy w nich duże aglomeracje miejskie. Wydaje nam się, że duże miasto to nie najlepszy wybór na oderwanie się od codzienności. Tak jednak nie jest. Również miejska przestrzeń może być interesującym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Do miast, które warto odwiedzić należy Wrocław.

Dlaczego właśnie Wrocław?

Wrocław to jedno z najstarszych polskich miast. Do tego jest to miasto, które wśród innych miast naszego kraju wyróżnia się nie tylko wyjątkowym położeniem (przez Wrocław przepływa rzeka Odra. Stolicę Dolnego Śląska często porównuje się lub wręcz nazywa polską Wenecją. Jest tutaj około stu mostów), ale także urodą. Na turystów czeka zaś mnóstwo zabytkowych miejsc i innych atrakcji. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od jego kolebki – Ostrowa Tumskiego. To jedna z licznych wysp na Odrze, na której powstał najpierw gród, a później miasto. Na Ostrów Tumski prowadzi malowniczy Most Tumski. Jest doskonale znany wszystkim mieszkańcom naszego kraju, na większości pocztówek z Wrocławia umieszczony jest właśnie on. Oświetlony gazowymi latarniami wygląda szczególnie uroczo po zmroku. Wybierając się do Wrocławia koniecznie w swoich planach jego zwiedzania należy uwzględnić Rynek. Już od pierwszych kroków po rynku uwagę przyciąga monumentalna sylwetka Ratusza. Bardzo piękna jest jego południowa elewacja ozdobiona trzema wykuszami i misternie wykonanymi rzeźbami. Elewacja południowa nosi nazwę Strony Złotych Pucharów. W podziemiach Ratusza mieści się słynna Piwnica Świdnicka – piwiarnia i restauracja działająca nieprzerwanie od XIV wieku. We Wrocławiu nie brakuje także placówek muzealnych, parków, ogrodów i teatrów.

Bogata baza noclegowa

Osoby, które zdecydują się odwiedzić Wrocław powinny zaplanować swój pobyt na dłużej. Lista atrakcyjnych miejsc w mieście jest bardzo długa, nawet bardzo mocno się starając nie uda się większości z nich zobaczyć przez jeden dzień. Planując dłuższy pobyt we Wrocławiu warto zanocować w apartamentach Golden Apartment. Dlaczego właśnie w nich? Jednym z powodów, dla których warto zatrzymać się w apartamentach jest duża przestrzeń. To obiekty, które składają się nie tylko z jednego pokoju i łazienki. Jest w nich także salon i kuchnia. Osoby, które zatrzymają się w apartamencie mogą poczuć się bardzo swobodnie. Dzięki temu, że kuchnia (czasem jest to aneks kuchenny) jest wyposażona w niezbędne sprzęty i akcesoria kuchenne, mogą samodzielnie przygotować sobie posiłki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nie chcą żywić się w restauracji. Nocleg w apartamencie to świetna opcja nie tylko dla turystów, którzy przyjeżdżają do miasta publicznymi środkami transportu, ale także dla tych, którzy korzystają z własnego samochodu. Znalezienie miejsca parkingowego w centrum miasta może być bardzo trudne. Przy większości apartamentów znajdują się parkingi wyłącznie dla gości. Nie ma więc problemu, co zrobić z samochodem. Do tego apartamenty zlokalizowane są w bardzo atrakcyjnych częściach miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *