Paryż – zabytki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Paryż – stolica Francji – to bez wątpienia jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Leży nad Sekwaną. Zajmuje bardzo ważne miejsce w kulturze nie tylko europejskiej, ale i globalnej. Kojarzy się z modą, sztuką oraz elegancją w najlepszym tych słów rozumieniu. Nie brakuje tutaj zabytków pochodzących z różnych epok, które niczym magnes przyciągają gości z innych krajów.

Wizytówki Paryża

Najbardziej znanym obiektem Paryża będącym jednym z jego symboli jest wieża  Eiffla wybudowana w 1889 r. na okoliczność jaką była Wystawa Światowa. Do 1931 r. kiedy to w Nowym Jorku wzniesiono Empire State Building, była najwyższym budynkiem świata. Na wieży znajdują się tarasy widokowe, z których można podziwiać panoramę miasta. Będąc w Paryżu, nie można sobie darować wizyty w Luwrze. Kiedyś był to pałac królewski, dziś mieści się tu jedno z największych na świecie muzeów sztuki. Spośród dzieł jakie można tu podziwiać wypada wymienić przede wszystkim „Mona Lisę” pędzla Leonarda da Vinci. Katedra Notre Dame to kolejna budowla automatycznie kojarząca się z Paryżem. To bodajże najbardziej znany przykład gotyku francuskiego. Wznoszono ją przeszło 180 lat. 130 metrów wysokości i 48 metrów długości – takie wymiary robią wrażenie. Skoro mowa o obiektach sakralnych, należy w tym miejscu wymienić takie nazwy jak bazylika Sacre-Coeur, kościół de la Madeleine, klasztor Saint-Germain-des-Pres, kościół Saint-Sulpice oraz Wielki Meczet.

Ceny lotów Warszawa Paryż możecie sprawdzić na portalu PanSamolocik.pl

Inne atrakcje

Łuk Triumfalny to jeszcze jeden niezwykle popularny zabytek paryski. Na wysokość liczy on sobie 51 metrów, a jego budowa rozpoczęta została na polecenie Napoleona. Miało to miejsce w 1806 r. – ostatecznie ukończono ją po 30 latach. Turyści chętnie odwiedzają też cmentarz Pere Lachaise, gdzie spoczywają tak wybitne osobistości jak np. Fryderyk Chopin, Eugene Delacroix, Jim Morrison i Oscar Wilde. „Okupowanym” miejscem jest także dzielnica Montmartre. Innymi znanymi zabytkami są m. in. Panteon, budynki Sorbony, Opera Garnier, Hotel Lambert, Grand Palais, Moulin Rouge, Pałac Elizejski, ratusz etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *