Rowery turystyczne. Gdzie kupić?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Decydując się na zakup nowego roweru, należy rozważyć różne aspekty i cechy poszczególnych typów jednośladów. Wyróżnia się różnorodne typy modelów, podzielone ze względu na ich przeznaczenie. Dla osób poruszających się w terenie zabudowanym, najwłaściwsze są rowery miejskie, których konstrukcja zapewnia wygodną, wyprostowaną pozycję podczas jazdy.

Użytkownik nie opiera się na nadgarstkach, co jest istotne zwłaszcza dla osób dojrzałych  i mających problemy z kręgosłupem. Rowery miejskie posiadają regulowane wsporniki kierownicy, pozwalające na prawidłowe jej ustawienie względem siodła i ramy. Pozwala to na uzyskanie możliwie najlepiej wyprostowanej sylwetki podczas jazdy. Szeroki wybór tego typu modeli renomowanej marki Ferrini i innych firm można znaleźć w sklepie internetowym pod adresem www.twojrower.eu.

Oprócz rowerów miejskich można tam znaleźć również bogaty wybór rowerów turystycznych. W sklepach internetowych poszczególne modele powinny być szczegółowo opisane i uwidocznione na zdjęciach. Warto więc przejrzeć ofertę sklepów prowadzących sprzedaż online, gdyż w Internecie jest przeważnie większy wybór i niższe ceny.

Rowery turystyczne przeznaczone są przede wszystkim dla osób traktujących jazdę jednośladem bardziej rekreacyjnie, niż cykliści poruszający się głównie w przestrzeniach miejskich, którzy traktują rower jako środek lokomocji. Osoby, dla których jazda na rowerze to sposób na spędzanie wolnych dni i poznawanie świata, powinny zdecydować się na zakup roweru turystycznego. Tutaj mają spory wybór, bowiem w sklepach np. twojrower.eu, dostępne są rowery trekkingowe, a także różne rodzaje rowerów górskich.

Rowery górskie są zazwyczaj ciężkie i przygotowane głównie do jazdy wyczynowej i terenowej. Mogą być wyposażone w amortyzatory i zaawansowany osprzęt, pomagający np. przy zjazdach i podjazdach czy też do jazdy po wąskich, wyboistych ścieżkach. W zależności od modelu występują rowery przeznaczone również do jazdy po asfalcie oraz do jazdy ekstremalnej, a także do różnych typów zawodów sportowych.

Inne rodzaje modelów to rowery trekkingowe, które przeznaczone są głównie do dalekich podróży. Można jeździć na nich zarówno po drogach asfaltowych, jak i po drogach bez nawierzchni, czyli np. po polnych i leśnych ścieżkach. Jazda na tego typu rowerach pozwala na uzyskanie bardziej wyprostowanej pozycji, niż na rowerach górskich. Niektóre modele zbliżone są konstrukcyjnie do rowerów miejskich. Tego typu pojazdy są również dostępne w sklepie internetowym twojrower.eu. Jest to autoryzowany sprzedawca i oficjalny dystrybutor na Polskę jednośladów marki Ferrini. Jest to włoska solidna firma, która projektuje i produkuje rowery wysokiej jakości. Nie bez znaczenia jest fakt, że pojazdy marki Ferrini są w stu procentach produktem europejskim, począwszy od wzornictwa, a na produkcji skończywszy.

W ofercie sklepu wkrótce będą dostępne również profesjonalne rowery szosowe, zwane kolarzówkami lub szosówkami. Są to przeważnie lekkie modele, wyposażone w cienkie dętki i opony, z siodełkiem ustawionym zazwyczaj wyżej niż kierownica, przez co użytkownik podczas jazdy znajduje się w pozycji poziomej. Rowery te przeznaczone są to szybkiej jazdy, sprintu i pokonywania dużych odległości. Nadają się zwłaszcza do jazdy po drogach asfaltowych, szosach i innych drogach utwardzonych, w miarę prostych, pozbawionych dziur.

 

Do uprawiania turystyki najbardziej odpowiednie są rowery trekkingowe, jednak biorąc pod uwagę rodzaj terenu, po którym użytkownik zamierza się najczęściej poruszać i czas spędzany na rowerze, można zastanowić się również nad wyborem roweru górskiego lub szosowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *