Ryanair

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ryanair to tanie linie lotnicze i jednocześnie największy tego typu przewoźnik w Europie. W 2012 r. z jego usług skorzystało niemalże 80 milionów pasażerów. Jest to firma irlandzka, której początki sięgają 1985 r. Założycielem tej spółki był nieżyjący już biznesmen Tony Ryan.

Na chwilę obecną Ryanair posiada swoje bazy w wielu krajach leżących na kontynencie europejskim, a ponadto też m. in. w Turcji oraz w Maroku. Na polskim rynku opisywany przewoźnik zaczął świadczyć swoje usługi w 2005 r. – pierwszy lot odbył się na linii Wrocław-Londyn. Aktualnie Ryanair obsługuje loty także z Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania oraz z Rzeszowa. Od samego początku swego istnienia firma prowadzi dynamiczną działalność, starając się poszerzyć jej zakres, zdobyć nowych klientów oraz rozbudowywać flotę (na chwilę obecną jest to ponad 300 samolotów). Na temat usług świadczonych przez Ryanair opinie są bardzo podzielone. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to tani przewoźnik, co wiąże się z pewną specyfiką.

Przykładowe loty z Warszawy do Londynu liniami Ryanair

6 thoughts on “Ryanair

 • 16 sierpnia 2013 at 15:36
  Permalink

  Z usług tego przewoźnika korzystam już od dawna i jakoś nie narzekam, chociaż niektórzy narzekają strasznie. Szczerze powiedziawszy, nie bardzo to pojmuję. Albo ktoś stawia na wygody i bardzo wysoki komfort, albo zależy mu przede wszystkim na cenie. To przecież tanie linie, więc nie mam pojęcia, dlaczego ludzie oczekują od nich nie wiadomo czego. Ja jednak uważam, że jak na takie ceny, to wcale nie jest źle. Jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza, że zawsze udaje mi się znaleźć połączenia za naprawdę śmieszne pieniądze.

  Reply
 • 16 sierpnia 2013 at 15:36
  Permalink

  Przed pierwszym lotem z Ryanair naczytałam się w necie różnych opinii na temat tych linii, dlatego też miałam strasznie dużo obaw. Okazały się jednak zbędne. Przyznaję, iż byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Porządny samolot, niska cena i miła obsługa – nie wiem, czego więcej chcieć można. Jeśli ktoś ma postawę roszczeniową wobec wszystkich i wszystkiego, to rzeczywiście nie da mu się dogodzić. Latałam już i z innymi przewoźnikami i w porównaniu z nimi Ryanair ma ten plus, że start i lądowanie obyły się bez żadnych niedogodności.

  Reply
 • 16 sierpnia 2013 at 15:37
  Permalink

  Z Ryanair latam już od pary ładnych lat. Odbyłem z nimi kilkadziesiąt lotów do różnych krajów europejskich i jak do tej pory nie przyszło mi do głowy, by zmieniać przewoźnika. Nie oszukujmy się, nie ma idealnych przewoźników. Każdy ma swoje wady i zalety, ale w tym przypadku wady nie przesłaniają mi zalet – i to chyba chodzi, co nie? Bardzo niskie ceny, szeroka oferta w zakresie połączeń i sympatyczna obsługa to jak dla mnie największe atuty, jakie posiada Ryanair.

  Reply
 • 16 sierpnia 2013 at 15:37
  Permalink

  Z tymi liniami latam systematycznie od paru już lat. Jak do tej pory tylko raz mi się zdarzyło, że lot został odwołany – ale było to akurat zimą, warunki pogodowe to była po prostu masakra, nikt normalny by w taką aurę nie latał. Poza tym zero kłopotów z bagażem, nikt się nie czepiał jego wagi, nigdy też nic nie zginęło. Odprawy też zawsze przebiegają bardzo sprawnie. Jak na tanie linie, Ryanair naprawdę trzyma wysoki poziom, a jak ktoś chce Bóg wie jakich luksusów, to niech sobie lata z drogimi przewoźnikami.

  Reply
 • 16 sierpnia 2013 at 15:38
  Permalink

  Moim zdaniem Ryanair jest w porządku. Lot można wykupić za po prostu śmieszną cenę, a do tego mają wiele atrakcyjnych połączeń. Nie ma więc kłopotu z tym, by dotrzeć do celu. Nie zdarzyło mi się też, by kogoś dyskryminowali – niektóre linie mają na przykład tak, że w pierwszych paru rzędach mogą siadać tylko anglojęzyczni pasażerowie. Tutaj z takimi akcjami się nie spotkałam. Przy odprawach też nie robią żadnych problemów. Poza tym każdy przewoźnik ma swój regulamin, więc to chyba nie kłopot zapoznać się z nim przed lotem, by nie było potem niespodzianek.

  Reply
 • 12 listopada 2013 at 16:36
  Permalink

  Kupiłam bilet mojemu ojcu bilet z wroclawia do liverpool z noga w gipsie z dodatkowym miejscem na noge w rzedzie 16D.Przy odprawie na lotnisku Pani cofneła mogego tate z powodu braku jeszcze dodatkowych 2 miejsc. Poszlam wiec dokasy aby zaplacic za jeszcze dodatkowe 2 miejsca a okazalo sie ze musze dokupic jeszcze dwa bilety za 500zł jeden. ( W drodze powrotnej musze dodac jeszcze raz to samo) w inernecie na stronie ryainar jest cennik ze miejsca kosztuja 71zł ale nie ja musialam dokupic 2 bilety nie miejsca. Zwiazku z tym kwota lotu kosztowala 3000 zł wiec musial ze wzgledu finansowych zrezygnowac. Dodam jeszcze ze chcial przewiezc wazne leki dla dziecka ale ze sie nie udalo to chcialam przebukowac bilet na inna osobe. Przebukowanie biletu kosztuje 500zł w jedna strone czyli jak jeszcze dodatkowy bilet Parodia. Cały lot zamknoł by sie w kwocie 5000zł to sa naprawde tanie linie lotnicze.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *