Safaga
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Safaga to nieduża miejscowość wypoczynkowa znajdująca się we wschodniej części Egiptu. Położona jest nad Morzem Czerwonym, a mówiąc dokładniej – na Riwierze Morza Czerwonego. W odległości ok. 60 km na południe leży Hurghada.

Ceny w Safadze

Wybierając się na wakacje do Safagi, trzeba ze sobą zabrać dolary – za nie na miejscu kupuje się funty egipskie, nie ma możliwości dokonania stosownej wymiany poza granicami Egiptu. 1 funt egipski (EGP) kosztuje ok. 0,44 zł. W sezonie przyda się większa ilość pieniędzy, ponieważ i ceny są wówczas w Egipcie odpowiednio wyższe. Zakupy na korzystnych finansowo warunkach można zrobić na bazarach, ale jest warunek – trzeba się targować. Poniżej kilka orientacyjnych przykładów cen w Safadze.

– arbuz 1 kg – 18 EGP

– piwo krajowe 0,5 l – ok. 20 EGP

– piwo importowane 0,33 l – ok. 30 EGP

– mięso wołowe 1 kg – 86 EGP

– kalmary 1 kg – 55 EGP

– mięso drobiowe 1 kg – 40 EGP

– Cola / Pepsi 0,33 l w restauracji – ok. 4 EGP

– obiad w taniej restauracji – od 40 EGP

– kawa cappuccino w restauracji – 16 EGP

– banany 1 kg – 15 EGP

Zabytki w Safadze

Safaga jest portem morskim. Nie ma tu co prawda zabytkowych obiektów, niemniej jednak na brak atrakcji narzekać nie można. Z całą pewnością należy zwrócić uwagę na:

– rafy koralowe – te na Riwierze Morza Czerwonego należą do najpiękniejszych na świecie, w związku z czym przyciągają w te strony licznych wielbicieli nurkowania,

– piaszczyste plaże, krystalicznie czystą wodę i piękne krajobrazy,

– miejscowy bazar,

– wycieczki na Pustynię Wschodnią i do Parku Narodowego Wadi Gamal i Gebel Elba,

– wycieczki do znajdujących się nieopodal Mons Claudianus, gdzie podziwiać można ślady dawnej bytności Rzymian na tych terenach.

Dyskoteki w Safadze

Wakacje w Safadze to propozycja dla osób zainteresowanych spokojnym wypoczynkiem. Jeśli ktoś liczy przede wszystkim na kameralną atmosferę, będzie zadowolony. W poszukiwaniu rozrywek w dyskotekach lepiej udać się do Hurghady. W Safadze tego typu rozrywki skupiają się wokół licznych hoteli takich jak np.

– SafagaPalace Resort,

– LotusBay Safaga,

– Shams Safaga.