Szukasz szczęścia? Jedź na Bali

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Bali to rajska wyspa położona w archipelagu Malajskim, między Azją Południowo – Wschodnią a Australią. Wchodzi w skład Indonezji i wyróżnia się oryginalnym folklorem, sztuką, rzeźbą, malarstwem i tańcem będących pod wpływem sztuki hinduskiej. Złote plaże, niezwykła flora i fauna oraz luksusowe hotele przyciągają co roku tysiące turystów. Czy warto więc wybrać wycieczkę na Bali w biurze podróży i podążyć wymarzonym szlakiem?

Plażowanie na Bali. Po kilkugodzinnym locie z Warszawy, z przesiadką w Doha (Katar, Nowa Ad-Dauha) lub w Amsterdamie (Amsterdam Schiphol) lądujemy w Denpasar. Bali wita nas słoneczną pogodą. Od maja do końca września panuje na wyspie pora sucha, idealny moment na wakacje na Bali to lipiec – wrzesień. Temperatura dochodzi do 32˚C, nie należy spodziewać się deszczu a przyjemna bryza znad oceanu zapewnia chłodne wieczory i poranki. Można beztrosko odpoczywać na piaszczystej plaży.

Zwiedzanie na Bali. Wykorzystamy ten czas nie tylk141535812201630500o na kąpiele w wodzie i słońcu, i udajemy się na zorganizowaną wycieczkę: Bali – wyspa świątyń. Zwiedzamy trzy najpiękniejsze: dawna przypałacowa świątynia Pura Taman Ayun w Mengwi, otoczona fosą z lotosami, malownicza świątynia Ulun Danu nad jeziorem Beratan miesząca się w u stóp wulkanu Batur oraz świątynia na skale w ocenie Tanah Lot, wyglądająca cudownie w świetle zachodzącego słońca. Hinduizm przenika na Bali we wszystkie sfery życia. Będąc w południowej części wyspy, zaglądamy do tradycyjnych wiosek: Celuk słynącej z wyrobu srebrnej biżuterii oraz Mas – kolebki rzeźbiarstwa.

By wchłonąć balijską kulturę, wynajmujemy samochód i wybieramy się na północ. Po drodze zatrzymujemy się przy Banjat, gorącym źródle w Papuan, by cieszyć oczy widokiem plantacji kawy, goździków i kakaowca. Następnie kręta droga biegnie wzdłuż intensywnie zielonych ryżowych tarasów w kierunku Singaraja, dawnej stolicy Bali. Mały postój przy wodospadzie GitGit pozwala orzeźwić się i podziwiać unikalną wspaniałą roślinność wyspy.

Wakacje na Bali to niezwykle spędzony czas. Bali urzeka mistycyzmem, eksplozją barw i dźwięków, bogactwem przyrody. To jedyne w swoim rodzaju miejsce na świecie, gdzie można odpocząć na rajskiej plaży, skosztować egzotycznych potraw i poznać hinduską kulturę. Z wakacji na Bali wraca się szczęśliwym, Bali to wyspa ludzi szczęśliwych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *