Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. To nie tylko miejsce stoków i wyciągów narciarskich. To centrum wód termalnych z których powstał innowacyjny kompleks rekreacyjny, jak i uzdrowiskowy.

Turyści z całego świata odczuwają wiele potrzeb, które wywołuje środowisko społeczne. Bodźce zewnętrzne pozwalają na kształtowanie osobowości, motywują do działania i wzbudzają nowe zachcianki. Wczasowicze kierują się potrzebami emocjonalnymi (np. modą) lub racjonalnymi (np. zdrowie, jakość usługi).

Podhale może szczycić się basenami termalnymi, jak Terma Bania. Ten park wodny liczy aż 8500 m2 powierzchni użytkowej. Obiekt zaspokoi potrzeby preferencyjne, podróżowania, przyjemność, zapewni odprężenie i doświadczenie nowych wrażeń. Ponadto wody termalne tuż przy Tatrach, to źródło zdrowia. Zawierają wiele mikroelementów, takich jak: magnez, krzem, potas, żelazo, mangan, lit, wapń czy selen. Dzięki temu regenerują naskórek, ujędrniają, wygładzają, a nawet redukują cellulit. Wykazują działanie antyoksydacyjne oraz poprawiają prace układu naczyniowo-krążeniowego i nerwowego.

Dodatkowym atutem Białki Tatrzańskiej jest infrastruktura. Wokół miejscowości przez cały rok roi się od atrakcji. Przyjezdni mają możliwość skorzystania z usług czterech ośrodków narciarskich, które oferują, m.in. niebieskie i czerwone zjazdy narciarskie, wyciągi krzesełkowe, snowpark z torami przeszkód. W okresie letnim dopływ górski rzeki Białka umożliwia uprawianie sportów wodnych, takich jak kajakarstwo górski i spływ pontonowy. Ponadto nieopodal wód termalnych zlokalizowany jest „Szlak Architektury Drewnianej” w którym znajdują się obiekty z XVIII i XIX wieku.

Termy na Podhalu wykraczają poza schemat. Tworzą niebanalne formy rekreacyjne dzięki nowatorskiej technologii wykorzystującej źródło z Wysokiego Wierchu. Każdy gość może skorzystać z kompleksu basenów wewnętrznych, jak i zewnętrznych z temperaturą wody od 20,5 st. C do 38 st. C. Na uznanie zasługują również saunarie o zróżnicowanej temp. powietrza oraz wilgotności, baseny chłodzące i tężnie solankowe. Na terenie basenów termalnych można skorzystać ze Spa. W ofercie znajduje się też szeroka gama usług fizjoterapeutycznych oraz kosmetycznych, m.in. masaże klasyczne, lecznicze, relaksacyjne, sportowe, ujędrniające oraz zabiegi pielęgnujące ciało, depilację, itp.

Baseny termalne, są świetną alternatywą dla spędzenia wolnego czasu w Bukowinie Tatrzańskiej. Termy zapewniają nowatorskie i ciekawe formy rozrywki, jak i niepowtarzalne warunki uzdrowiskowe. Zwierzchnicy kąpielisk nieustannie poszukują nowych rozwiązań i połączeń, które gwarantują oryginalność i najwyższą jakość nie tylko w skali krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *