Ubezpieczenie narciarskie – konieczność czy zbędny wydatek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Narciarzy można podzielić na kilka typów. Pierwsi typowi miłośnicy rywalizacji, śmigający na nartach od rana do nocy. Drudzy podchodzący do narciarstwa bardziej rekreacyjnie, lubiący robić sobie przerwy na podziwianie przyrody lub na lunch, czy kawę. Dla innych z kolei liczą się dodatkowe atrakcje dla dzieci, możliwość wynajęcia dodatkowej opieki. Kolejna grupa rekreacyjnie zjedzie na nartach  kilka razy i udaje się na inne przyjemności typu zwiedzanie okolicy, zakupy czy wizyta w barze. Bez względu na to jakim typem narciarza się jest warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie.

Posiadany sprzęt oraz jego jakość ma istotne znaczenie na stoku, nie mniej jednak czasami nie sposób uniknąć wypadku, nawet szusując na najlepszym sprzęcie. Dlatego tak przydatne jest ubezpieczenie narciarskie. W ostatnich latach zdarzają się na stokach niebezpieczne prowokowane sytuacje, które mają na celu wszczęcie roszczenia. Na szczęście jednak często odpowiednie służby na stokach są w stanie ustalić prawdziwego sprawcę zdarzenia. Posiadając ubezpieczenie na narty można uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji. Zabezpiecza nas ono na wielu polach. Wygodne pakiety pozwalają na wybór wyłącznie interesujących nas elementów. Ponadto wygodna forma zawierania umowy przez Internet do również dodatkowy plus jeśli chodzi o ubezpieczenie narciarskie. Zdarzało się, że ktoś nie miał czasu udawać się do biura ubezpieczyciela, czekać tam w kolejkach i tylko z tego powodu rezygnował z ubezpieczenia. Takiej sytuacji można uniknąć wybierając opcję zawarcia umowy drogą internetową.

Ubezpieczenie na narty jest dostępne na stronie nrnf.pl w postaci różnych gotowych pakietów, które są w taki sposób skonstruowane, aby zadowolić różnych klientów.

Są na przykład osoby, które w swoim wariancie będą potrzebowały ubezpieczenia bagażu. Być może miały one już różne przygody ze zgubieniem, bądź kradzieżą bagażu w przeszłości i wolą się zabezpieczyć na planowany wyjazd. Dodatkowo można również wybrać wariant, w którym zawarte jest ubezpieczenie na wypadek opóźnienia dostarczenia bagażu. Jeśli jego dostarczenie opóźni się o co najmniej pięć godzin, wówczas ubezpieczyciel począwszy od szóstej godziny opóźnienia poniesie koszty do wysokości 200 euro, związane z zakupem nowego wyposażenia znajdującego się w prawidłowo nadanym bagażu. Szczegółowe informacje znajdują się w dokumencie OWU czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którym warto się dokładnie zapoznać.

Wybierając się na narty należy zdecydować się na ubezpieczenie z możliwością ubezpieczenia aktywności sportowej. Takie ubezpieczenie obejmuje amatorskie uprawianie sportów letnich oraz zimowych. Z tego powodu, iż narciarstwo jest sportem wysokiego ryzyka, należy wybrać odpowiedni do tego pakiet, który dodatkowo może zawierać między innymi ubezpieczenie sprzętu sportowego, ale także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w sporcie.

Nie należy zapominać, że ochrona ubezpieczeniowa obejmuje zdarzenia, które zaszły na obszarze, który objęty jest zasięgiem terytorialnym ubezpieczenia.

Ubezpieczenie narciarskie w dzisiejszych czasach to konieczność. Nawet doświadczony narciarz może ucierpieć na skutek zderzenia z winy niedoświadczonego uczestnika stoku. Wielu sytuacji nie da się przewidzieć. Nie warto ryzykować. Posiadając odpowiednią ochronę można spokojniej oddać się przyjemności jaką jest jazda na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *