Walizki podróżne idealne do trudnych warunków

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Wybór walizki podróżnej wcale nie jest taki łatwy. Owszem zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można znaleźć naprawdę szeroki wybór walizek podróżnych Tutaj należy zwrócić uwagę na wiele czynników, począwszy od jakości, a na trwałości i wygodzie kończąc. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, czym kierować się przy wyborze walizki podróżnej oraz czy można znaleźć niezawodny model w niskiej cenie.

Materiał, materiałowi nierówny – czyli co powinniśmy wiedzieć o walizkach podróżnych

Oczywiście wybierając walizkę podróżną zwracamy uwagę na jej wielkość. Jednak bardzo duże znaczenie, a tak naprawdę największe znaczenie ma materiał, z którego została ona wykonana. Tutaj możliwości jest bardzo wiele. Na samym początku nie warto decydować się na walizkę podróżną materiałową. Przede wszystkim wystarczy mały deszcz, a materiał po prostu przemoknie. Również utrzymanie czystości takiego modelu jest trudne. Można zdecydować się na walizkę podróżną wykonaną z poliwęglanu. Jest ona lekka, trwała i odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wszak to materiał stosowany przez NASA. Jednak walizka wykonana z tego materiału ma też jedną wadę. Otóż jej cena jest bardzo wysoka. Można również wybrać walizkę podróżną wykonaną z polipropylenu. Nie jest może ona tak wytrzymała, jak ta z poliwęglanu, jednak również zasługuje na uwagę. Naszym faworytem niewątpliwie jest walizka podróżna wykonana z tworzywa ABS. Można ją wręcz określić walizką do zadań specjalnych. Otóż świetnie sprawdzi się podczas nawet bardzo długich podróży. Nie jest również ciężka. Na uwagę zasługuje również tworzywo, które jest bardzo trwałe. Jednak małym minusem jest to, że pod wpływem bardzo dużego nacisku może pęknąć, ale bądźmy szczerzy, przecież nie będzie rzucać walizki z wysokiego piętra. Niska cena to kolejna zaleta walizki podróżnej z ABS.

Rodzaj kółek ma znaczenie

Wybierając walizkę podróżną warto zwrócić uwagę na kółka. Bo to, że najlepiej wybrać walizkę mobilną jest chyba oczywiste. Wracając do tematu, to materiał, z którego wykonane są kółka ma bardzo duże znaczenie. Najlepiej sprawdzą się modele posiadające kółka kauczukowe, bądź też będące połączeniem gumy i kauczuku. Otóż nie tylko są ciche, ale również łatwo nimi manewrować. Zatem sprawdzą się nawet w bardzo trudnym terenie.

Cd. informacji o kółkach

Skoro wiadomo już, z jakiego materiału najlepiej wybrać kółka, to warto wiedzieć, że duże znaczenie ma także ich ilość. Otóż standardowo dostępne są walizki z czterema, bądź też dwoma kółkami. Warto wiedzieć, że jedna para kółek lepiej sprawdza się w przypadku małych walizek. Z kolei do średnich i dużych walizek najlepszym wyborem są cztery kółka. Przede wszystkim zapewniają doskonała stabilność, nawet na bardzo nierównym i trudnym terenie. Ich kolejną zaletą jest świetna możliwość manewrowania. Warto jeszcze pamiętać, aby wybierać takie walizki podróżne, które mają kółka obracające się o 360 stopni.

Wykończenie ma znaczenie – czyli o czym należy jeszcze pamiętać

Wbrew pozorom drobne dodatki mogą naprawdę mieć olbrzymie znaczenie. Warto zauważyć, że nawet rączka jest bardzo ważna. Zatem najlepiej wybrać wysuwaną, teleskopową, która zapewni świetne prowadzenie nawet po bardzo trudnym terenie. Łatwo ją też dopasować do wzrostu. Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na materiał, z którego walizka jest wykonana. Przede wszystkim nie powinna czarnieć pod wpływem wody, absolutnie nie może również ulegać korozji. Swoistą kropką nad „i” jest mocny zamek, który nie rozwali się ani nie pęknie nawet, gdy zabierzemy zdecydowanie więcej rzeczy niż potrzebujemy.

Walizki podróżne idealne do trudnych warunków to na pewno te wykonane z najwyższej jakości materiału. Warto tutaj postawić na tworzywo ABS, czy też walizki podróżne wykonane z poliwęglanu, czy polipropylenu. Wszystkie one doskonale się sprawdzą. Tak naprawdę najbardziej różnią się ceną. Warto jeszcze pomyśleć o bezpieczeństwie. Otóż należy wybrać walizkę podróżną, która posiada kłódkę na szyfr, dzięki temu nikt postronny nie będzie mógł otworzyć naszego bagażu, a my nie będziemy musieli się martwić, że portfel, czy dokumenty zostaną skradzione, czy też zgubione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *