Wczasy na południu w niskiej cenie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zastanawiasz się, dokąd wybrać się na wczasy, aby nie przepłacać? Przez wiele lat uważano, że najbardziej optymalny pod względem kosztów okaże się wyjazd nad polskie morze i choć Bałtykowi trudno odmówić swoistego uroku, to na miejscu często okazuje się, że przez cały nasz urlop pada deszcz i jest zimno, słowem, poopalamy się tylko na solarium położonym niedaleko plaży. Może następnym razem warto pojechać gdzieś indziej?

Gwarancja pogody

Na szczęście, są na świecie miejsca, w których słońce gości na niebie przez niemal okrągły rok, a podczas sezonu urlopowego rzadko kiedy spada tam choćby kropelka deszczu. Jeszcze do niedawna wakacje w tego rodzaju miejscach były dla większości naszych rodaków dosyć drogie, lecz wraz ze stopniowym umocnieniem się złotówki oraz zwiększeniem ilości ofert tanich noclegów na rynku, wczasy w krajach na południu Europy znacznie zyskały na popularności. Tylko jak znaleźć niedrogie lokum, na przykład w Grecji, jeśli znajdujemy się w Polsce, ponad 2000 kilometrów od tego kraju? To proste, wystarczy, że wyszukamy w Internecie serwis oferujący wynajem apartamentów w tym kraju, jak na przykład www.edom.pl. Dzięki temu, wczasy w Grecji nie okażą się wcale droższe, niż wyjazd nad polskie morze! A na dodatek, portale tego typu umożliwiają nam znalezienie noclegu, który idealnie pasował będzie do naszych oczekiwań. Wspominana już strona edom.pl wyposażona jest w wyszukiwarkę apartamentów, w której możemy sami dokładnie określić nasze oczekiwania względem miejsca, do którego chcemy się wybrać. Podróżujesz z psem? Nie ma problemu! Szukasz apartamentu wyposażonego w sprzęt AGD, bo lubisz samemu gotować? Proszę bardzo! Znalezienie apartamentu w tej formule jest znacznie tańsze niż rezerwacja przez biuro podróży, bo cena nie zawiera marży kilku pośredników.

Dlaczego Grecja?

Celowo wspomnieliśmy w poprzednim akapicie o Grecji, ponieważ jest to kraj, który cieszy się ogromną popularnością wśród naszych rodaków. Nic w tym dziwnego, bo Grecja oferuje nie tylko przyjemne temperatury, ale także piękne widoki i krystalicznie czyste morze. A dla osób, które nudzą się długim leżeniem na plaży, Grecja ma kolejnego asa w rękawie – zabytki w zasięgu ręki. Pamiętajmy, że kraj ten był kolebką współczesnej cywilizacji europejskiej, przez co niemal w każdym mieście znajdziemy pozostałości po okresie antycznym. Najbardziej bogate w zabytki są oczywiście okolice stolicy kraju, czyli Aten. Ale równie ciekawych miejsc nie zabraknie też na popularnym wśród Polaków Peloponezie czy różnych greckich wyspach, rozsianych po całym Morzu Śródziemnym. Słowem – dla każdego coś miłego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *