Zoo w Łodzi

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Łódź jest miastem, w którym nie brakuje interesujących miejsc godnych odwiedzenia. Jednym z nich jest Miejski Ogród Zoologiczny. Zajmuje on powierzchnię niespełna 17 ha, a zlokalizowany jest przy ulicy Konstantynowskiej.

TROCHĘ HISTORII

Łódzki ogród zoologiczny utworzony został na terenie dawnej Puszczy Łódzkiej w 1938 r., przy czym należy koniecznie nadmienić, iż jest to data umowna, ponieważ nie przetrwały do dzisiejszych czasów dokumenty potwierdzające dokładny termin otwarcia. Pierwszym mieszkańcem ZOO był jeleń, któremu nadano imię Boruta. Po zakończeniu II wojny światowej przewieziona została tu większość zwierząt z Wrocławia, gdyż tamtejszy ogród został zniszczony. Po wojnie następował systematyczny rozwój ogrodu, na przestrzeni kolejnych lat zbudowano m. in. skalny wybieg dla pawianów, pawilon dla dużych kotów, żyrafiarnię, kwarantannę weterynaryjną itd.

Ogród przynależy do takich organizacji jak np. Światowe Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

PRZYDATNE INFORMACJE

W okresach: 01.04-30.04 i 01.09-30.09 łódzkie ZOO czynne jest w godzinach 9.00-18.00, 01.05-31.08 – w godzinach 9.00-19.00, 01.10-31.03 – w godzinach 9.00-15.30. Bilet normalny kosztuje 11 zł, ulgowy – 5 zł. Istnieje również możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego, rocznej karty wstępu oraz biletów zintegrowanych. Na zwiedzanie trzeba sobie zarezerwować przeciętnie ok. 2 godzin. Dzieci muszą pozostawać pod opieką dorosłych.

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE

Spośród licznych atrakcji, jakie oferuje Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi wymienić należy m. in.:

– Mini ZOO – przebywa tutaj kilkadziesiąt oswojonych zwierząt takich jak owce, kozy, świnki, kury ozdobne, kaczki i gęsi; milusińscy mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o procesach udomowienia zwierząt,

– place zabaw – jest to atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi,

– ścieżki dydaktyczne – służą one przede wszystkim edukacji szkolnej, ale i nie tylko,

– Ścieżka Trapera – znajduje się ona w wolierze dla sępów płowych, to zdecydowanie propozycja dla odważnych osób; oczywiście wszystko odbywa się pod nadzorem pracowników ogrodu,

– skalny wybieg, gdzie podziwiać można lemury katta,

– motylarnia,

– wybieg dla małych pand.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *