Antalya

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Antalya położona jest nad Morzem Śródziemnym, w południowo-zachodniej Turcji. Jest to jeden z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych jakie znajdują się na Riwierze Tureckiej. Początki tej miejscowości sięgają 150 r. p. n. e.

Ceny w Antalyi

Każdy, kto wybiera się w te strony jest zainteresowany m. in. obwiązującymi tu cenami. W sezonie są one wyższe niż poza nim, na bazarach można zrobić tańsze zakupy. W wielu miejscach można płacić kartą, ale najlepiej mieć przy sobie gotówkę. Wskazane jest posiadanie waluty tureckiej – czyli lirów, gdyż nie wszędzie są przyjmowane dolary czy euro. 1 TRY to ok. 1,41 zł. Poniżej kilka przykładów cen w Antalyi – mają one charakter orientacyjny.

– ketchup 0,5 l – 4 TRY

– coca-cola 2 l – 2,5 TRY

– paczka papierosów – 7 TRY

– duża paczka chipsów – 4 TRY

– herbata 20 torebek – 2,25 TRY

– ser żółty 1 kg – 20 TRY

– ryż 0,4 kg – 1,35 TRY

– sok owocowy 1 l – 2,5 TRY

– tabliczka czekolady – 4 TRY

– piwo 0,5 l – 4 TRY

Zabytki w Antalyi

Antalya jest miastem, gdzie można zobaczyć kilka ciekawych rzeczy. Na szczególną uwagę zasługują:

– Minaret Yivli – najbardziej charakterystyczna budowla w Antalyi. To jeden z pierwszych islamskich obiektów jakie zostały tu wybudowane. Powstał w 1230 r. Na wysokość liczy 38 m.

– brama cesarza Hadriana – pochodzi z II w. n. e.

– Kaleici – to historyczna część miasta. Tutaj znajduje się m. in. minaret Kesik.

Dyskoteki w Antalyi

W Antalyi nie brakuje nocnych klubów oferujących zróżnicowaną muzykę i zabawę do rana. Spośród najbardziej popularnych lokali tego typu można wymienić takie jak Club Arma i Club Ally. W Antalyi sporo jest dyskotek na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *