Belek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Belek leży nad Morzem Śródziemnym w południowo-zachodniej części Turcji. Jest to niewielka miejscowość, która zyskała sobie opinię jednego z najbardziej luksusowych i nowoczesnych kurortów wczasowych w kraju, chociaż na potrzeby turystyki odkryta ostała stosunkowo niedawno.

Ceny w Belek

Ceny w Belek są zróżnicowane – w zależności od tego, gdzie robi się zakupy. Najtaniej z pewnością będzie na lokalnym bazarze, gdyż ceny można zbić dzięki targowaniu się – jeśli jednak komuś nie podoba się ten zwyczaj, może udać się do „normalnych” sklepów. Poza tym w sezonie wakacyjnym są wyższe aniżeli w pozostałych miesiącach. W wielu miejscach można płacić kartą, a także uiszczać płatności w euro lub w dolarach, jednakże najlepiej mieć przy sobie tureckie liry (TRY). 1 TRY to ok. 1,41 zł. Poniżej kilka przykładów – mają one charakter orientacyjny.

– filet z kurczaka 1 kg – 9 TRY

– jajka 10 sztuk – 3,5 TRY

– kostka masła 200 g – 3,5 TRY

– mleko 1 l – 1,7 TRY

– paczka papierosów – od 8 TRY

– coca-cola 2 l – 3 TRY

– kawa cappuccino – 4,99 TRY

– obiad dla 2 osób w restauracji średniej klasy – od 40 TRY

– sok 1 l – 2,5 TRY

– kawa 250 g – ok. 9 TRY

Zabytki w Belek

Początki Belek przypadają na IV w. p. n. e. Pomimo tego, w miejscowości tej brak jest zabytków. Postawiono tu przede wszystkim na rozwój infrastruktury turystycznej. Spośród atrakcji jakie kurort ten ma do zaoferowania można wymienić m. in.:

– pola golfowe światowej klasy,

– piękne, piaszczyste plaże,

– park krajobrazowy,

– wodospad Kursunlu,

– znakomite warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych (narty wodne, windsurfing, nurkowanie etc.) i innych,

Belek to znakomita baza wypadowa, z której organizowane są wycieczki objazdowe do takich miejscowości jak np. Perge, Antalya, Bodrum czy Aspendos.

Dyskoteki w Belek

W Belek nie brakuje dyskotek, klubów, kawiarni oraz różnego rodzaju barów. Życie nocne jest tu zatem bardzo urozmaicone i bogate – każdy na pewno znajdzie propozycję najbardziej adekwatną do własnych upodobań. Przykładem wspomnianych lokali może być m. in. Nuri Cafe Bar. Mnóstwo imprez jest organizowanych w hotelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *