Fakty i mity o wakacjach last minute

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Oferty last minute są doskonałą okazją do tego, aby kupić wycieczkę przecenioną nawet o 50-60 procent. Taki tańszy sposób podróżowania stał się bardzo popularny, ponieważ w standardach niczym nie odstępuje od wczasów wykupionych w cenach katalogowych. Wokół opcji last minute narosło jednak mitów. Oto kilka z pojawiających się najczęściej.

Turystyka znacznie się zmieniła odkąd pojawiły się oferty last minute. Dały one szansę turystom na zwiedzanie świata w atrakcyjnych cenach, zaś biurom podróży możliwość sprzedaży ostatnich wolnych miejsc w hotelu, czy też w samolocie.

Last minute, czyli z niższej półki?

Jednym z najczęściej pojawiających się mitów na temat ofert last minute jest ten, że wykupiliśmy wycieczkę gorszej kategorii. Nic bardziej mylnego, ponieważ dotyczą one wycieczek tych samych organizatorów i do tych samych hoteli, co w przypadku kupienia ich we wcześniejszym terminie, czyli droższej cenie. Poza tym klienci korzystający z tej opcji mają takie same prawa (w tym na składanie reklamacji) jak ci, którzy wykupili wycieczkę w cenie katalogowej. Wszystko za sprawą tego, że podpisują z biurem podróży taką samą umowę. Schody mogą zacząć się jednak wówczas, gdy chcemy wyjechać na wakacje w dużym gronie. Jako, że oferty last minute, to ostatnie wolne miejsca w hotelach i samolotach, możemy mieć pewne trudności w znalezieniu ofert dotyczących większych apartamentów.

Mało czasu na podjęcie decyzji o wyjeździe?

Wybierając wakacje last minute musimy się liczyć z tym, że decyzję o wyjeździe często należy podjąć dosłownie z dnia na dzień. Nie jest to jednak standardem, a to dlatego, że jeśli posiadamy chociaż minimum wiedzy na ich temat, możemy i taki urlop zaplanować z wyprzedzeniem. Jak to zrobić?

Otóż nie pozostaje tajemnicą fakt, że biura podróży decydują się na obniżenie cen wycieczek zazwyczaj w okresie wakacyjnym (zwykle 2-3 tygodnie przed wyjazdem) i dotyczy to najczęściej najbardziej popularnych kierunków w danym sezonie. Oferty takich wycieczek w większości z biur pojawiają się już w połowie czerwca. Pozostaje więc tylko śledzenie tych, które dotyczą najbardziej obleganych krajów. Ułatwieniem dla klientów jest specjalna zakładka last minute, jaka znajduje się na stronie biura Traveligo (www.traveligo.pl/last-minute). W efekcie – wybór kierunku nie jest już przypadkowy i pozostaje tylko kwestia dopasowania swojego terminu urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *