Fethiye

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Fethiye to tureckie miasto leżące nad Morzem Śródziemnym, nieopodal gór Taurus. Jego nazwa pochodzi od nazwiska tureckiego bohatera narodowego – pilota Fethiego Beya, nadana została w 1934 r. Wcześniej miejscowość nosiła nazwę Megri.

Ceny w Fethiye

Ceny w Fethiye są podyktowane wieloma czynnikami i zróżnicowane w zależności od miejsca robienia zakupów. Żadną tajemnicą nie jest to, że w sezonie jest zawsze najdrożej, a na największe upusty można liczyć na bazarach – pod warunkiem oczywiście, że opłata za wybrany towar to rezultat targowania się ze sprzedawcą. Spędzając tu wakacje, najlepiej dysponować walutą turecką (liry tureckie – TRY), którą można zakupić w lokalnych kantorach i bankach. 1 TRY to ok. 1, 41 zł. A oto kilka przykładów orientacyjnych cen.

– 1 gałka lodów – 1,5 TRY

– piwo 0,5 l – 4 TRY

– coca-cola 2 l – 2,5 TRY

– fajka wodna – ok. 6 TRY

– paczka papierosów – od 8 TRY

– świeża, smażona ryba – 5 TRY

– herbata RIZE TURIST CAYI 1 kg – ok. 13 TRY

– czekolada – 2,5 TRY

– kawa cappuccino w barze – ok. 5 TRY

– kebab – od 8 TRY

Zabytki w Fethiye

Fethiye to portowe miasto o klimacie przywodzącym na myśl dawne czasy. Spośród zabytkowych obiektów jakie można tu zobaczyć można wymienić:

– helleński teatr,

– grobowce skalne datowane na VI-IV w.p.n.e. – największy jest grobowiec Amyntasa.

Wato również nadmienić, iż właśnie w Fethiye swój początek ma jeden z najbardziej znanych, pieszych szlaków turystycznych, a mianowicie Szlak Licyjski – wiedzie on przez góry Taurus. Sporą atrakcją dla turystów jest również ciągnąca się wzdłuż portu promenada – idealne miejsce na spacery. Z miasta organizowane są także wycieczki objazdowe do miejscowości takich jak np. Antalya czy leżące w odległości ok. 12 km Oludeniz.

Dyskoteki w Fethiye

Fethiye to dobrze rozwinięty ośrodek turystyczny, stąd też nie brakuje tu rozmaitych lokali, gdzie można pójść na drinka, zjeść coś i pobawić się przy urozmaiconej muzyce. Przykładami takich miejsc są m. in.:

– Deep Blue Bar,

– Car Cemetry Bar,

– Summer Jam,

– CafePark Teras,

– Lighthouse: Lounge & Bar,

– Turku Evi,

– 4 Corner Cocktail Bar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *