Fuerteventura – niezwykły skarb Wysp Kanaryjskich

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Choć większość turystów wybiera wypoczynek na Teneryfie lub Lanzarote, i Fuerteventura może się okazać doskonałym miejscem na urlop. Jakie atrakcje czekają na tej Wyspie Kanaryjskiej? Oto najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu w tej odległej części Hiszpanii.

Oddalona od Europy o 1000 km wyspa to atrakcyjny cel dla podróżników. Na szczęście tanie linie lotnicze służą wsparciem, a coraz większa liczba połączeń i promocyjne ceny biletów sprawiają, że podróż na tę wyspę przestaje być problematycznym zadaniem. Kto stawia na wygodę, może skorzystać z jednej z wielu ofert zorganizowanego wypoczynku na tejże wyspie. Rainbow Tours jest jednym z tych organizatorów, dla których wakacje w Hiszpanii oznaczają przede wszystkim wypoczynek na najpiękniejszych wyspach należących do tego kraju. A że Fuerteventura z pewnością zalicza się do grona wysp niezwykle urokliwych, spora liczba ofert spędzenia na niej urlopu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Z jakich atrakcji można skorzystać na tej wyspie?

Fuerteventura, czyli u afrykańskich bram

Choć ta wyspa należy do Hiszpanii, od Afryki dzieli ją tylko 110 km. Od kraju, z którym jest związana – około 1000 km. Bliskość Afryki wpływa na specyfikę tej wyspy, a przede wszystkim – na jej warunki pogodowe. Choć na upały nikt tu nie narzeka, tutejszy klimat jest już znacznie bardziej suchy niż na pozostałych Wyspach Kanaryjskich. Wiatry niosą w stronę wyspy nie tylko fale ciepłego powietrza znad Sahary, ale i sporo piasków. Efekt? Na tej niezwykłej wyspie czeka na gości około 200 pięknych plaż, a każda z nich może się okazać idealnym miejscem na wypoczynek nad wodami Atlantyku. Plażowanie i sporty wodne to podstawa dla goszczących tu turystów. Fuerteventura, będąca najstarszą pod względem geologicznym wyspą w archipelagu kanaryjskim, może się jednak pochwalić wieloma innymi, równie kuszącymi atrakcjami. Na które z nich warto postawić?

 

Największe atrakcje kanaryjskiej seniorki

Miejsc, które warto odwiedzić w czasie pobytu na tej wyspie, jest sporo. Odkrywanie wyspy warto zacząć od zwiedzenia jej stolicy – Puerto del Rosario. To klimatyczne miasteczko portowe, znane przede wszystkim z wyśmienitych restauracji. Serwowane są w nich dania typowe dla Wysp Kanaryjskich, którymi tak chętnie delektują się smakosze z całego świata. Corralejo to piękny kurort, a jednocześnie miasto, które może się pochwalić wspaniałą starówką. Miłośnikom kultury ludowej poleca się zwiedzenie muzeum etnograficznego, z którego znana jest Tefia. Na miłośników pięknej architektury czeka natomiast Bentacuria – dawna stolica wyspy, znana z ciekawej zabudowy oraz malowniczej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *