Jak dojechać do Makarskiej?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Makarska leży w południowo-wschodniej Chorwacji. Jest największym kurortem wypoczynkowym na Makraskiej Riwierze nad Adriatykiem. Mnóstwo atrakcji, zabytki, piękna pogoda i krajobrazy – to wszystko przyciąga w sezonie tłumy turystów. Każdy, kto planuje urlop w tych stronach zastanawia się nad tym jak dostać się do Makarskiej.

Samolot

Najszybszym środkiem transportu jest samolot. Najbliższe od Makarskiej lotnisko znajduje się w Splicie – od Makarskiej Riwiery jest oddalone o ok. 70 km. Wziąć też można pod uwagę port lotniczy w Dubrowniku (ok. 170 km) i lotnisko Zadar (220 km). Z lotnisk kursują autobusy, można też skorzystać z opcji wynajęcia samochodu. Ponadto na Makarską Riwierę kursują także promy – z wysp Hvar i Brač.

Dojazd własny

Sporo osób decyduje się na dojazd na własną rękę. Trasy do Chorwacji wiodą przez Czechy, Austrię, Słowenię, Słowację oraz Węgry, np.:

– z Polski przez Czechy (Praga), Austrię (Linz, Salzburg), Słowenię (Ljubljana), Chorwację (Dalmacja i stamtąd do Makarskiej),

– z Polski przez Słowację (Koszyce), Węgry (Miszkolc, Budapeszt), Chorwację (Varazdin, Zagrzeb, Karlovac, Dalmacja – i stamtąd do Makarskiej).

Wielu podróżnych zaleca, aby np. z Zagrzebia zjechać na Šestanovac i stamtąd kierować się do głównej drogi przez przesmyk Dubci, skąd niedaleko jest do Breli, pierwszej miejscowości na Makarskiej Riwierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *