Jak dojechać do Słonecznego Brzegu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Słoneczny Brzeg to największy i zarazem cieszący się największą popularnością kurort wczasowy w Bułgarii leżący nad Morzem Czarnym w odległości ok. 35 km od Burgas. Bardzo często określany jest mianem Las Vegas Europy Wschodniej. Planując spędzenie tutaj wakacji, trzeba brać pod uwagę różne kwestie, m. in. dotyczące dojazdu.

Podróż samolotem

Najszybciej do Słonecznego Brzegu można się dostać samolotem – w Burgas znajduje się lotnisko (lot trwa ok. 2 godzin), skąd dostanie się do miejscowości docelowej to nie kłopot. Można dojechać autobusem, prywatnym busem, wziąć taksówkę lub wynająć samochód. Port lotniczy jest również w Sofii, niemniej jednak stolicę Bułgarii dzieli od Słonecznego Brzegu ok. 300 km.

Podróż samochodem

Wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Trwa ona co prawda od kilkunastu do ponad 20 godzin (licząc z postojami), lecz można ją zaplanować wedle własnych potrzeb i upodobań, a także zwiedzić po drodze różne ciekawe miejsca. Do wyboru są rozmaite warianty. Dla przykładu niektórzy jeżdżą przez Ukrainę – w tym przypadku trzeba się liczyć z wieloma utrudnieniami takimi jak spędzenie kilku godzin na granicy, przeszukiwanie pojazdu czy konieczność wypełniania deklaracji.

Najpopularniejsza trasa wiedzie przez Rumunię. Trzeba kierować się na Zakopane i Nowy Targ, a stamtąd do granicy ze Słowacją. Po jej przejechaniu należy udać się na Poprad, zjechać z autostrady nr E50/18 w kierunku na Prešov/Košice i stamtąd zjazdem z autostrady nr E71/68 ruszyć na na Košice i Miskolc (Węgry). Po przejechaniu granicy trzeba jechać wzdłuż drogi nr E71/3 na Miszkolc, skąd zjeżdża się  na autostradę nr M30/E71 na Debrecen. Kolejne etapy to: zjazd drogę nr 47 na Berettyoujfalu i dalej na Oradea (Rumunia), rumuńska granica, autostrada E60/1 na Oradea/Bukareszt. Później warto pokonać odcinek  autostrady nr A3 w kierunku Turda i drogą nr E81/1 ruszyć na Sebes, Sibiu, Ramnicu Valcea i Pitesti. Następnie z obwodnicy Bukaresztu zjeżdża się na drogę nr E70/5 w kierunku przejścia granicznego  Giurgiu/Ruse. Stamtąd zaś droga jest już prosta – drogą nr E70/2 na Razgrad, Szumen, następnie autostradą nr E70/A2 na Warnę, skąd obiera się kierunek na Słoneczny Brzeg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *