Jak dojechać do Złotych Piasków?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Złote Piaski to jeden z najbardziej znanych bułgarskich kurortów wypoczynkowych. Położony jest w odległości ok. 17 km od Warny nad Morzem Czarnym. Co roku przyciąga tłumy turystów – w tym również z Polski. Można tutaj bowiem bez problemu dostać się własnym samochodem.

Podróżowanie prywatnym autem ma bardzo wiele zalet. Trasę można bowiem zorganizować wedle potrzeb swoich i pozostałych pasażerów, a będąc już na miejscu, nie trzeba się troszczyć o środek transportu, gdy pojawia się chęć pozwiedzania okolicy. Do Złotych Piasków najlepiej jest jechać przez Czechy, Słowację, Serbię oraz Węgry, można także pojechać przez Rumunię. Kierowcy na ogół jednak nie lubią jeździć przez Rumunię z uwagi na fatalny stan tamtejszych dróg. Zalecane jest poruszanie się autostradami – tak jest najpewniej i najszybciej, a z drogami lokalnymi i objazdami niejednokrotnie są spore problemy. Uwaga – nie wolno zapomnieć o tym, że przejazd autostradami jest płatny. Jeśli chodzi o ceny paliwa, to na Słowacji są one zbliżone do cen w Polsce, z kolei na Węgrzech oraz w Bułgarii paliwo jest znacznie droższe.

Decydując się dla przykładu na przejazd przez terytorium Serbii, można wybrać trasę wiodącą przez następujące miejscowości: Warszawa, Rzeszów, Preszów, Koszyce, Miszkolc, Debreczyn, Kecskemet, Szeged, Subotica, Belgrad, Nisz oraz Sofia. Jadąc zaś przez Rumunię, można obrać taką trasę: Warszawa, Rzeszów, Presom, Koszyce, Miszkolic, Debreczyn i Oradea.

Poza tym do Złotych Piasków można dostać się także samolotem (najbliższe lotnisko jest w Warnie, a dokładniej – w odległości 9 km na zachód od tego miasta), pociągiem lub autokarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *