Jak podróżować i w tym czasie zarabiać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Połączenie podróży z pracą zarobkową to dla wielu osób świetny sposób na życie. Odwiedzając różne kraje, można jednocześnie zarabiać – jest na to wiele sprawdzonych sposobów. Oto kilka z nich.

Praca w hotelu

W wielu turystycznych miejscowościach poszukiwani są pracownicy hotelowi, np. do obsługi recepcji czy baru, do sprzątania etc. Warto zatem zorientować się, jakie są propozycje zatrudnienia w danym miejscu, przyda się też z pewnością przygotowane wcześniej CV, najlepiej w języku angielskim.

Marketing online

Marketing internetowy to niezwykle rozległa dziedzina obejmująca szereg działań. W artykule  https://sofista.com.pl/marketing-szeptany/ można przeczytać o marketingu szeptanym, którego celem jest dotarcie z informacją marketingową do odbiorcy za pośrednictwem bezpośredniego przekazu, który wygląda na całkowicie spontaniczny. W przekazach internetowych jest on wykorzystywany na szeroka skalę, np. na forach oraz w mediach społecznościowych. Rozmaite firmy i agencje nieustannie poszukują osób chętnych do podjęcia tego typu działań – oczywiście za pieniądze.

Korepetycje z angielskiego

W kwestii uczenia innych języka angielskiego pole do popisu jest naprawdę szerokie. W szkołach poszukiwani są nauczyciele, jest także spore zapotrzebowanie na prywatnych korepetytorów. Poza tym obecnie ogromną popularnością cieszą się lekcje online. Należy pamiętać, że największe szanse na zdobycie takiej pracy mają osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

Copywriting

Copywriting to idealne zajęcie dla osób z pisarskim zacięciem. Jak radzą eksperci z serwisu https://sofista.com.pl/, warto dobrze znać nie tylko zasady pisowni, ale i SEO. Tworzone przez copywriterów treści mają spełnić konkretne zadanie – przykuć uwagę odbiorców i poprawić pozycję firmy w wynikach wyszukiwania w Google. W artykule https://sofista.com.pl/naming/ omówione zostały zagadnienia związane z tworzeniem nazw – copywriting to nie tylko pisanie unikalnych i wartościowych artykułów, ale również tworzenie nazw czy sloganów reklamowych.

Blog/vlog o tematyce podróżniczej

Blogowanie i vlogowanie cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Własny blog czy kanał na YouTube to doskonały sposób na dzielenie się ciekawostkami podróżniczymi, opowiadanie o interesujących miejscach, udzielanie porad i wskazówek związanych z podróżowaniem itp. Jest to również szansa na pozyskanie dobrze płatnych współprac z rozmaitymi markami. Warunkiem jest jednak posiadanie dużych zasięgów, których budowa jest dość czasochłonnym procesem. Z drugiej strony nie brakuje osób, dla których blog lub vlog podróżniczy jest głównym źródłem dochodu.

Fotografia

Fotografia jest dzisiaj szalenie modna, co w dużej mierze jest zasługą powszechnego dostępu do nowoczesnych aparatów fotograficznych czy smartfonów wyposażonych w aparaty o doskonałych parametrach. Zdjęcia można sprzedawać za pośrednictwem banków zdjęć, czyli tzw. stocków, wysyłać na konkursy czy publikować na Instagramie, licząc na zainteresowanie ze strony różnych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *