Jakie atrakcje dla dzieci oferują hotele?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Wybierasz się całą rodziną na wakacje. Masz zaplanowanych wiele atrakcji, nie wiesz nawet, czy wszystkie uda się zrealizować. I wtedy – Twoje plany krzyżuje pogoda. Co robić z dziećmi? Jaką rozrywkę im zapewnić, gdy cały czas pada? Podpowiadamy!

Jaki hotel na urlop z dziećmi?

Gdy podróżuje się z dziećmi, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Lokalizacja, dojazd, to oczywiście podstawa, ale w pierwszej kolejności należy myśleć o potencjalnych atrakcjach – zarówno tych na dworze, jak i wewnątrz hotelu lub innego obiektu. A skoro o hotelach już mowa, to czym się kierować przy ich wyborze?

Hotel powinien być przyjazny dzieciom. Co to właściwie oznacza? Dobrze, jeśli ma możliwość wypożyczenia krzesełek do karmienia, dostawki dla dzieci, łóżeczka niemowlęcego. Idealne pokoje są przestronne, wygodne, można w nich swobodnie rozpakować się z całym (niemałym) ekwipunkiem.

Hotel dla rodzin z dziećmi może mieć basen czy salę zabaw dla dzieci (www.srebrnybucznik.pl), wtedy nawet najgorsza pogoda jest niestraszna, ponieważ najmłodsi nie będą się nudzić. A jakie atrakcje są w praktyce dostępne w takich miejscach?

Basen w hotelu dla dzieci

Z czym kojarzą się wakacje? Z kąpielą, pływaniem w morzu lub w jeziorze. Gdy jest to niemożliwe (pogoda nie dopisała lub… wybraliście się w góry), można skorzystać z całorocznych basenów zamkniętych, dostępnych w hotelach. Ważne, aby oprócz basenu do pływania, znajdował się również brodzik dla najmłodszych. Nie zaszkodzi, jeśli są też wodne atrakcje, jak zjeżdżalnie.

Pokoje zabaw i gier

Wielu rodziców, wybierając hotel, kieruje się tym, czy jest w nich zorganizowany pokój zabaw bądź gier. Dlaczego? Są trzy główne powody. Po pierwsze, w takich miejscach maluchy nie będą się nudzić, gdy zaplanowana wycieczka zostanie odwołana. Po drugie, rodzice… będą mogli wypocząć, gdy dzieci się bawią w bezpiecznym miejscu i nie będą musieli słuchać narzekania na nudę, co potrafi zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się wyjazd. I ostatnia, trzecia kwestia, jest już bardziej praktyczna. Jeśli w hotelu znajdują się zabawki, to nie trzeba ich ze sobą pakować. Oczywiście, nie da się wyjechać z dziećmi bez zabrania najważniejszych skarbów, ale też uwzględnianie połowy wyposażenia pokoju dziecięcego mogłoby być nieco kłopotliwe.

Czasami dostępne są także pokoje gier, z konsolami lub grami planszowymi. I nawet jeśli dziecko na co dzień nie może przebywać zbyt wiele czasu przed ekranem, na wyjeździe, gdy za oknem nieustannie pada deszcz, taka rozrywka zajmie na kilka godzin nawet największych maruderów.

Plac zabaw w ogrodzie

To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to dostępność placu zabaw w ogrodzie. Tam dzieci mogą spędzić czas, gdy rodzice chcą w spokoju dokończyć śniadanie lub spakować wszystko na wycieczkę. Mimo wielu atrakcji w ciągu dnia maluchy dalej mają dużo energii i nie chcą iść jeszcze spać? Żaden problem, mogą się pobawić w ogrodzie – po takiej dawce rozrywek z pewnością potem zasną od razu.

W przypadku takich obiektów dostępnych w hotelu zaletą jest to, że maluchy są na miejscu, na bezpiecznym, ogrodzonym terenie. I choć nie można ich zostawiać na cały dzień bez opieki, to rodzice mogą się zrelaksować, kątem oka pilnując, czy nic im się nie dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *