Kiedy lecieć do Tajlandii?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tajlandia to leżący w Azji kraj wzbudzający od pewnego już czasu ogromne zainteresowanie ze strony turystów. Obecnie to niezmiernie popularny kierunek mający do zaoferowania wiele atrakcji. Osoby planujące pobyt w tych stronach często zastanawiają się nad tym, kiedy jest najlepsza pora, by wybrać się do Tajlandii.

Przede wszystkim zacząć należy od tego, iż w Tajlandii panuje dość specyficzny klimat. Wynika on z położenia tego państwa w dwóch strefach klimatycznych – równikowej (obejmuje ona swym zasięgiem Półwysep Malajski) oraz zwrotnikowej monsunowej (taki klimat jest charakterystyczny dla większej części Tajlandii). W związku z tym wyróżnia się w Tajlandii trzy pory roku. Oczywiście, mają one charakter wyłącznie umowny. Są to:

– pora deszczowa – zaczyna się pod koniec maja i kończy w październiku. Trzeba przyznać, iż jest to dość uciążliwy okres, niemniej jednak nie należy się tej pory aż tak strasznie obawiać, gdyż nie we wszystkich regionach kraju pada z taką samą częstotliwością oraz natężeniem. Najgorzej pod tym względem jest na wybrzeżu Andamańskim. Najwięcej opadów przypada na sierpień oraz wrzesień, ale i tak do rzadkości należą takie dni, gdy leje nieprzerwanie przez cały czas. Jeżeli ktoś nie lubi tłumu turystów i najbardziej ceni sobie walory krajobrazowe, może się śmiało wtedy decydować na wyprawę do Tajlandii.

– pora gorąca – trwa od marca do czerwca. Charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami, które nie każdy dobrze znosi. Jeżeli więc ktoś nie należy do miłośników sporych upałów, powinien zaplanować podróż na inny termin.

– pora ciepła i sucha nazywana też chłodną lub zimną – trwa od listopada do lutego. Często można zetknąć się z opiniami, iż jest to najlepszy czas, by wybrać się do Tajlandii. W kraju panują wtedy sprzyjające warunki atmosferyczne. Temperatury oscylują przeciętnie w przedziale od 28 do 32 st. C, nie są zatem zbyt męczące. Taka pogoda idealnie sprzyja zwiedzaniu zabytków. Minusem w tym przypadku jest to, że właśnie na czas od listopada do lutego przypada w Tajlandii sezon turystyczny, co oznacza wyższe ceny i tłok.

Naturalnie zawsze trzeba brać poprawkę na rozmaite niespodzianki, jakie może sprawić aura bez względu na panujący aktualnie miesiąc. Lepiej zatem zawsze być dobrze przygotowanym na deszcz oraz na wahania w zakresie temperatur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *