Kitesurfing – sport dla każdego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lato to czas różnych aktywności, szczególnie tych na świeżym powietrzu. Ze względu na warunki pogodowe wiele sportów może być uprawianych tylko i wyłącznie podczas lata – tak jak windsurfing czy kitesurfing. W Polsce sezon na te sporty trwa tylko 3, maksymalnie 4 miesiące, a gdy się kończy część fanów sportów wodnych szuka ofert zagranicznych wyjazdów.

Nad polskim morzem istnieją szkoły windsurfingu, które oprócz działalności w kraju oferują także wyjazdy na zagraniczne spoty – w dowolne miejsce, przez cały rok, podczas których uczy się zarówno totalnych amatorów jak i tych bardziej zaawansowanych wind- i kitesurferów.

Windsurfing to rodzaj sportu wodnego, który uprawiany jest przy użyciu deski i umocowanego do niej żagla. Kitesurfing również jest sportem wodnym, ale różni się od windsurfingu sposobem prowadzenia deski, a zamiast żagla mamy latawiec.

Kitesurfing jest sportem bezpiecznym i tak naprawdę może go uprawiać każdy, kto posiada podstawową umiejętność pływania. A jedynymi ograniczeniami jest wiek – min. 12 lat i waga – min. 40 kg.

Szkoły, które zajmują się sportami wodnymi, organizują w swoich bazach grupowe szkolenia z nauki windsurfingu i kitesurfingu, obozy młodzieżowo-studenckie oraz kursy indywidualne dla wszystkich grup wiekowych. Dysponują przy tym nowoczesnym i najnowszym sprzętem oraz doświadczoną i licencjonowaną kadrą instruktorów. Ponadto bezpieczny akwen i asekuracja podczas pływania, a także możliwość wypożyczenia i przechowania sprzętu to argumenty przemawiające za skorzystaniem z profesjonalnej szkoły kitesurfingu zarówno przez bardziej doświadczonych sportowców oraz przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tymi dyscyplinami.

Oprócz baz i szkolenia w Polsce szkoły zapewniają także całoroczne wyjazdy na zagraniczne spoty. I tak zależnie od pory roku organizują podróże do Grecji, Egiptu, Turcji, na Wyspy Kanaryjskie czy do Maroka. Bogate oferty miejsc poza granicami kraju dają możliwość uprawiania windsurfingu i kitesurfingu wtedy, kiedy polskie lato dobiega końca.

Wyjazdy indywidualne organizowane przez szkoły są dostosowane do potrzeb i oczekiwań klientów, których jedynym zadaniem jest wskazanie preferowanego miejsca wyjazdu. To szkoła zajmuje się wszelkimi formalnościami – rezerwacją przelotów, transferów, hotelu, a także rezerwacją szkoleń i sprzętu w bazach na miejscu.

Kursy oraz lekcje i pakiety kitesurfingu są podzielone na cztery kategorie w zależności od wieku – dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. W cenie kursu zagwarantowany jest kompletny sprzęt kitesurfingowy, trapez, kask, pianka i kamizelka asekuracyjna oraz instruktor. Na stronach internetowych szkół można zapoznać się z cennikiem oraz szczegółowym programem szkolenia. A także zamówić online lekcje kite.

Szkoły zajmujące się rozwijaniem pasji, jaką są sporty wodne takie jak kitesurfing, to niewątpliwie dobre miejsca na spędzenie aktywnie wakacji lub urlopów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *