Lloret de Mar

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Lloret de Mar to znany hiszpański kurort wypoczynkowy posiadający jednocześnie status uzdrowiska. Leży w Katalonii –  na Costa Brava (popularny region turystyczny ciągnący się od Blanes do granicy z Francją).

Ceny w Lloret de Mar

Walutą obowiązującą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,21 zł). Jest to powszechnie dostępna waluta, w związku z czym przed wyjazdem do Lloret de Mar nie będzie problemu z zaopatrzeniem się w nią w Polsce. Poza tym w Hiszpanii nie brakuje bankomatów, gdzie można dokonać wypłaty w euro, nie wspominając o tym, że płatności kartą są na porządku dziennym. Poniżej kilka przykładów cen w Lloret de Mar – mają one charakter orientacyjny.

– szynka 1 kg – 10,5 EUR

– kostka masła 200 g – 1,5 EUR

– bułka – 0,49 EUR

– bochenek chleba – 1 EUR

– jajka 10 szt. – ok. 2 EUR

– ser żółty 1 kg – ok. 8 EUR

– ziemniaki 1 kg – 1 EUR

– woda mineralna 1,5 l – 0,5 EUR

– mleko 1 l – ok. 1 EUR

– wódka 0,5 l – 8 EUR

Zabytki w Lloret de Mar

Lloret de Mar  to miasto, które może się poszczycić bardzo długą historią. Generalnie rzecz biorąc, pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach są datowane na okres sprzed 2 tys. lat. Opisywana miejscowość założona została przez piratów w 1409 r. Znajduje się tutaj wiele zabytkowych miejsc i obiektów, które warto zobaczyć. Wśród nich znajdują się m. in.:

– XV-wieczny kościół w gotyckim stylu,

– pomnik żony rybaka,

– pomnik sardany (sardana jest narodowym tańcem katalońskim),

– ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r.,

– ogrody św. Klotyldy,

– cmentarz z nagrobkami utrzymanymi w stylu katalońskiej secesji (zaliczany jest do najbardziej znanych przykładów katalońskiej sztuki nagrobnej),

– opactwo Sant Pere del Bosc (od centrum Lloret de Mar jest oddalone o ok. 5  km).

Dyskoteki w Lloret de Mar

Przyjeżdżając do Lloret de Mar, na nudę nie można narzekać. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele zabaw w dyskotekach oraz w nocnych klubach – takich miejsc tu nie brakuje, a niektóre spośród nich cieszą się sławą na europejską skalę. Przykładami tego typu obiektów są:

– Tropics,

– Revolution,

– Colossos,

– Bar Highwayman,

– Club Fame,

– Club Mobys,

– Londoner,

– Bumpers,

– Moef Gaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *