Londyn – tam musisz być!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Brytyjska stolica to jedno z najchętniej odwiedzanych miast. Co roku przybywa tu ponad 27 milionów turystów! Jak każde popularne miasto ma swoje „must see”, czyli miejsca które koniecznie trzeba odwiedzić – poznaj najważniejsze atrakcje Londynu!

Big Ben

Na brzegiem Tamizy znajduje się Pałac Westminsterski. W centrum całego kompleksu znajdziemy jedną z największych świątyń (to tu koronowani są brytyjscy monarchowie), a w innym budynku mieści się brytyjski parlament. Jednak najpopularniejszą częścią całego Pałacu jest wieża zegarowa – Big Ben. Dziś nazwa ta odnosi się do całej wieży (chociaż w 2012 roku została ona ochrzczona imieniem królowej Elżbiety II), jednak na samym początku było to imię dzwonu. Waży on 14 ton i jest umieszczony na szczycie 96-metrowej wieży. Natomiast zegar Big Bena jest największy w całej Wielkiej Brytanii.

Pałac Buckingham

Pierwotnie pałac ten był letnią rezydencją brytyjskich monarchów, dziś – największy tego typu obiekt na świecie. Latem codziennie (w pozostałe pory roku co drugi dzień) o godzinie 11.30 możemy być tutaj świadkami zmiany warty. Rezydencja królowej i jej rodziny znajduje się w City of Westminster przy Saint James Park, pomiędzy parkami świętego Jakuba, Green Parkiem a prywatnym ogrodem królowej. Znajdziemy w nim Queen’s Galery – galerię sztuki, w której można podziwiać eksponaty z Kolekcji Królewskiej.

London Eye

Budowla ta została postawiona, aby upamiętnić koniec XX wieku. London Eye to obecnie największe na świecie koło widokowe – po wejściu do jednej z 32 kapsuł (każda mieści 25 osób) zobaczymy przepiękny widok na cały centralny Londyn. Koło porusza się z prędkością 0,8 km/h, a pełen obrót trwa ok. pół godziny.

Niesamowity Londyn

Stolica Wielkiej Brytanii jest pełna jeszcze innych niesamowitych atrakcji: zaczynając od podróży piętrowym autobusem, poprzez zadzwonienie do rodziny z czerwonej budki telefonicznej, aż po spacer przepięknymi londyńskimi uliczkami. To miasto ma klimat, który kocha się od pierwszego kontaktu. Dobrze, że są tanie loty do Londynu i możemy się tu pojawić ponownie, by ciągle poznawać go od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *