Marmaris

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Marmaris to tureckie miasto portowe leżące nad Morzem Egejskim. Jest to również bardzo popularny kurort urlopowy – turystów przyciągają tutaj liczne atrakcje, zabytki, a także walory przyrodniczo-krajobrazowe. Wszystko to stwarza bardzo duże możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu.

Ceny w Marmaris

Podobnie jak i w innych miejscowościach wypoczynkowych w Turcji, tak samo i w Marmaris ceny najwyższe są w sezonie przypadającym na okres od czerwca do września. W wielu miejscach można płacić kartą, honorowane są dolary i euro, aczkolwiek zawsze najlepiej jest mieć przy sobie liry tureckie (TRY) w gotówce. 1 TRY kosztuje ok. 1,41 zł. Poniżej kilka orientacyjnych przykładów cen.

– bochenek chleba – 4,3 TRY

– herbata 20 torebek – 2,8 TRY

– szampon – ok. 5 TRY

– paczka papierosów – ok. 9 TRY

– cappuccino w barze – 5 TRY

– jajka 10 sztuk – 3,5 TRY

– mydło Duru – ok. 1,5 TRY

– coca-cola 2 l – 2,5 TRY

– sok 1 l – 2,5 TRY

– świeży ser 1 kg – ok. 10 TRY

Zabytki w Marmaris

Marmaris jest miastem o bardzo bogatej historii. Jego początki sięgają VI w. p. n. e. Spośród najchętniej oglądanych tu obiektów należy wymienić:

– zamek – został on zbudowany przez Jonów w 1044 r. p.n.e. W kolejnych latach doczekał się on rozbudowy. Obecnie mieści się w nim muzeum. Jest to wizytówka Marmaris.

– latarnię w porcie jachtowym – przy czym sam port tanowi również nie lada atrakcję. Jest bowiem jednym z najbardziej ekskluzywnych portów jakie znajdują się na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

– starą część miasta,

– ulicę barów.

Dyskoteki w Marmaris

Wspomniana powyżej ulica barów to idealne miejsce dla tych osób, które lubią zabawić się, gdy zapada zmrok. Tutaj właśnie znajduje się największa ilość dyskotek i nocnych klubów. Proponują one bardzo zróżnicowaną muzykę – od trance po klimaty indyjskie. Zabawa trwa tutaj do białego rana. Spośród lokali w Marmaris (mieszczących się nie tylko przy ulicy barów) oferujących tego typu rozrywki można wymienić np.:

– Bar The Drop In,

– Bar Eyvan Turku,

– Santana Bar,

– Jimmys Martinis,

– Davy Jones Locker,

– Blackpool Bar,

– Malibu Beach Bar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *