Mauritius – atrakcje, które musisz zobaczyć

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Mauritius to położona na Oceanie Indyjskim niewielka wyspa, która jest jednak w stanie zrobić ogromne wrażenie na odwiedzających. Wakacje w tym urokliwym miejscu to możliwość przeżycia niezapomnianej przygody wśród bujnej przyrody i fotogenicznych krajobrazów oraz możliwość skorzystania z niezwykle szerokiej gamy atrakcji dla osób w każdym wieku.

Czy warto odwiedzić Mauritius?

Mauritius nie bez powodu określa się terminem „rajska wyspa”. Niezwykłe krajobrazy obecne niemal w każdym zakątku tego lądu sprawiają, że dla miłośników egzotyki jest to jedna z obowiązkowych destynacji podróżniczych. Na korzyść spędzenia wakacji w tym miejscu przemawia także dostępność różnorodnej infrastruktury przeznaczonej dla miłośników aktywnego wypoczynku, która pozwala wzbogacić pobyt na wyspie o takie atrakcje jak snorkeling, kitesurfing czy grę w golfa. Zastanawiasz się, co jeszcze można robić na Mauritiusie? Ten artykuł jest dla Ciebie: https://dreamgo.pl/gdzie/mauritius/.

Mauritius to także szeroki wybór hoteli – dzięki temu bez większych trudności można tu znaleźć miejsce pobytu dobrze dopasowane do potrzeb i możliwości wielu odwiedzających. Niezależnie więc od tego, czy wolisz wykorzystać słoneczną pogodę do wylegiwania się na plaży, czy też planujesz ciągle być w ruchu i nie przewidujesz biernego wypoczynku, Mauritius jest w stanie dostarczyć Ci atrakcji, których oczekujesz. Niech nie zwiedzie Cię niewielka powierzchnia wyspy – tu zawsze jest co robić! Planując wypoczynek na Mauritiusie, warto rozważyć pobyt na obu częściach wyspy. Dzięki temu urozmaicisz swój pobyt i zapewnisz sobie łatwy dostęp do wszelkich najciekawszych atrakcji tego wyjątkowego miejsca.

Atrakcje w północnej części wyspy Mauritius

Na północnym wybrzeżu Mauritiusa znajdziesz najciekawsze atrakcje, które ani na chwilę nie pozwolą Ci się nudzić. Jeśli chcesz doświadczyć miejskiego życia na rajskiej wyspie, zajrzyj do Port Louis – stolicy i największego miasta w kraju. W tej części lądu warto odwiedzić także ogród botaniczny w Pamplemousses – pierwszy w historii taki ogród na półkuli południowej. Na terenie parku znajduje się wiele ciekawych okazów, na które składają się także endemiczne gatunki roślin. W północnym regionie wyspy można znaleźć także piękne plaże – przykładem może tu być plaża Belle Mare czy Flic-en-Flac na zachodnim wybrzeżu Mauritiusa, otoczona urokliwą rafą koralową.

Mauritius – co zobaczyć na południowej części wyspy?

Południowa część wyspy to doskonałe miejsce dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek w otoczeniu niezwykłych krajobrazów oraz aktywny wypoczynek w przyrodzie. Tu odwiedzisz na przykład park narodowy Black River Gorges z fragmentami lasu deszczowego czy piękny, stumetrowy wodospad Chamarel. W tej części Mauritiusa zobaczysz także wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podwodny wodospad Le Morne i jedyne w swoim rodzaju zjawisko geologiczne o nazwie Ziemia Siedmiu Kolorów. To jednak nie wszystko. Chcesz wiedzieć więcej? Z artykułu dostępnego na stronie https://dreamgo.pl/blog/mauritius-czy-warto-odwiedzic-wyspe/ dowiesz się o reszcie największych atrakcji turystycznych Mauritiusa i przekonasz się, dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *